Biolog/Medic - biologie moleculara

Biolog medical specialist/principal - departament microbiologie, biologie moleculara ( Cluj / Timisoara / Bucuresti  si Iasi)

Cerinte:

  • Absolvent al Facultatii de Biologie, Biochimie;
  • Certificat de membru OBBCSSR;
  • Aviz de Libera Practica vizat pe anul in curs;
  • Malpraxis vizat pe anul in curs;
  • Experienta in cadrul unui laborator de analize medicale- Departamentul de microbiologie: minim 1 an si biologie moleculara;
  • Cunostinte de operare PC;
  • Persoana meticuloasa si atenta;
  • Inalt simt de raspundere;
  • Capacitate de organizare si planificare a timpului si a sarcinilor incredintate;
  • Persoana disciplinata, responsabila si capabila sa lucreze in echipa.

Responsabilitati:

  • Prelucrarea si procesarea probelor de biologie moleculara/ microbiologie, validarea rezultatelor si inscrierea acestora in listele de lucru si apoi in programul informatic al laboratorului;
  • Rularea controlului intern si extern de calitate pentru analizele de laborator;
  • Mentinerea inregistrarilor conform standardelor de calitate;
  • Respectarea termenelor de executie ale analizelor;
  • Controlul si asigurarea bunei intretineri si exploatari a aparatelor din dotarea laboratorului;
  • Identificarea neconformitatilor si luarea masurilor corective.

Medic laborator-biologie moleculara (Timisoara, Bucuresti, Iasi si Cluj Napoca)

Supervizare, efectuare si validare analize de laborator in conformitate cu standardele in vigoare

Cerinte

  • Studii superioare de specialitate
  • Aviz de libera practica medicala
  • Experienta constituie avantaj
  • Cunostinte operare PC
  • Cunoasterea limbii engleza nivel mediu (avantaj)
  • Abilitati de organizare si comunicare, spirit de echipa, disponibilitate, responsabilitate, eficienta.

Responsabilitati

  • Executa si raspunde de executarea corecta a analizelor de laborator conform procedurilor specifice;
  • Coreleaza, valideaza si semneaza rezultatele determinarilor efectuate in cadrul departamentului;
  • Verifica buletinul de analize pentru validitatea si corectitudinea datelor continute si dispune masurile necesare in cazul constatarii unor neconcordante.

Informatiile pe care le colectam despre candidati in ceea ce priveste recrutarea:

Asteptam cu interes CV-urile dvs.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la LABORATOARELE SYNLAB SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la LABORATOARELE SYNLAB SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are LABORATOARELE SYNLAB SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?