Biolog specialist/principal - Microbiologie

Biolog medical specialist/principal - departament microbiologie (Iasi)

Cerinte:

  • Absolvent al Facultatii de Biologie, Biochimie;
  • Certificat de membru OBBCSSR;
  • Aviz de Libera Practica vizat pe anul in curs;
  • Malpraxis vizat pe anul in curs;
  • Experienta in cadrul unui laborator de analize medicale- Departamentul de microbiologie: minim 3 ani;
  • Cunostinte de operare PC;
  • Persoana meticuloasa si atenta;
  • Inalt simt de raspundere;
  • Capacitate de organizare si planificare a timpului si a sarcinilor incredintate;
  • Persoana disciplinata, responsabila si capabila sa lucreze in echipa.

Responsabilitati:

  • Prelucrarea si procesarea probelor de microbiologie, validarea rezultatelor si inscrierea acestora in listele de lucru si apoi in programul informatic al laboratorului;
  • Rularea controlului intern si extern de calitate pentru analizele de laborator;
  • Mentinerea inregistrarilor conform standardelor de calitate;
  • Respectarea termenelor de executie ale analizelor;
  • Controlul si asigurarea bunei intretineri si exploatari a aparatelor din dotarea laboratorului;
  • Identificarea neconformitatilor si luarea masurilor corective.

Informatiile pe care le colectam despre candidati in ceea ce priveste recrutarea:

Asteptam cu interes CV-urile dvs.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la LABORATOARELE SYNLAB SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la LABORATOARELE SYNLAB SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are LABORATOARELE SYNLAB SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?