Brand Manager Dell

Salar brut
1000 - 1500 €

Candidatul ideal

Colegul nostru poți fi tu, dacă iți place să activezi în domeniul tehnologiei, ești orientat spre rezultate, ești dornic să identifici nevoile clienților pe segmentul în care activăm și să ii întâmpini cu produsele și soluțiile pe care le oferim. Dorința de învățare continuă, capacitatea de a lucra în echipă și implicarea sunt atuurile care te ajută să ai succes alături de noi.

 Scopul postului: identificarea de noi clienți, dezvoltarea și administrarea parteneriatului cu Dell.

Cerințe:

  • Studii superioare finalizate;
  • Constituie avantaj experiența în lucrul cu portofolii complexe de produse;
  • Bune abilități de organizare și planificare, abilități de coordonare și implementare a mai multor proiecte simultan;
  • Foarte bune abilități de comunicare, persuasiune și negociere;
  • Abilitatea de a lucra într-un mediu dinamic si schimbător;
  • Creativitate, spirit inovator și abilități de analiză globală;
  • Disponibilitate pentru deplasare;
  • Cunoștințe de limba engleză – nivel mediu, scris și vorbit;
  • Cunoștințe de utilizare PC: MS Office (Word, Excel, Outlook);
  • Permis de conducere categoria B cu experiență de minim 2 ani.

Responsabilitățile Brand Managerului:

  • Dezvoltă și administrează parteneriatul cu Dell, urmarind indeplinirea planurilor de vânzări, marketing, instruire și certificare;
  • Îndeplinește obiectivele cantitative și calitative;
  • Elaborează strategia națională și planul de promovare al brandului Dell (campanii cu vendorii, evenimente specifice, materiale de comunicare);
  • Identifică clienți noi B2B și le oferă cele mai potrivite soluții din portofoliul Dell;
  • Dezvoltă și menține relațiile cu clienții;
  • Se instruiește și asigură instruirea interna a echipei de vânzări pe portfoliul Dell;
  • Oferă suport echipei de vânzări;
  • Susține prezentări și întocmește oferte pentru soluțiile din portofoliul Dell;
  • Urmărește implementarea soluțiilor Dell și colectează feedback de la clienți;

Beneficii:

  • Pachet salarial corelat cu performanțele;
  • Tichete de masă, tichete de vacanță;
  • Posibilități de avansare în cadrul companiei;
  • Cursuri și traininguri de perfecționare;
  • Mediu de lucru dinamic într-o organizație tânără;
  • Team-building-uri cu echipa ta de proiect;
  • Posibilitatea de a lucra și a te dezvolta în cadrul unei companii în continuă ascensiune, într-un mediu de lucru profesionist.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Quartz Matrix SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Quartz Matrix SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Quartz Matrix SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?