Brand Specialist/Account Manager - Italian

Rezumatul postului

DESCRIERE

Despre Amazon.com

Amazon.com se străduiește să fie cea mai mare companie a Pământului orientată către clienți, unde oamenii pot găsi și descoperi practic orice doresc să cumpere online. Oferind clienților mai mult din ceea ce își doresc - prețuri mici, selecție vastă și comoditate - Amazon.com continuă să crească și să evolueze ca o platformă de comerț electronic de clasă mondială. Evoluția Amazon de la site-ul web la partener de comerț electronic la platformă de dezvoltare este condusă de spiritul de inovație care face parte din ADN-ul companiei. Cele mai strălucite minți tehnologice din lume vin pe Amazon.com pentru a cerceta și dezvolta tehnologie care îmbunătățește viața cumpărătorilor și vânzătorilor din întreaga lume.

Despre Rolul Management Account- Brand Specialist

În calitate de specialist în marcă, ca parte a echipei Amazon Vendor Services (AVS) de servicii de afaceri cu amănuntul, veți avea ocazia interesantă de a contribui la formarea și realizarea unei strategii de gestionare a furnizorilor Amazon AVS. Echipa AVS caută un candidat luminos, obsedat de clienți, motivat și creativ pentru a se alătura echipei noastre. Vă veți interacționa intern cu liderii echipelor noastre de servicii de vânzare cu amănuntul și furnizori și veți fi responsabil pentru susținerea afacerii furnizorului cu Amazon. Veți interacționa direct cu mai multe echipe interne de retail pentru a optimiza linia de produse pentru producătorii (furnizori) cheie pe Amazon.com. Veți folosi o gamă largă de abilități și veți ajuta zonele funcționale majore, cum ar fi comercializarea site-ului, cumpărarea, gestionarea stocurilor, finanțele, operațiunile și marketingul online, pentru a ajuta la creșterea performanței partenerilor furnizori de la Amazon. În acest rol, veți fi concentrat pe aspectele operaționale ale gestionării relațiilor clienților cu furnizorii noștri. Veți ajuta să concepeți, să creați și să analizați o gamă largă de eforturi de marketing și de comercializare a site-ului și veți contribui la includerea campaniilor de marketing pentru a crește traficul furnizorului, cunoașterea mărcii, conversia clienților și veniturile pe Amazon. De asemenea, veți analiza aspectele operaționale ale afacerii lor cu Amazon, analiza cauzei principale a problemelor și oportunităților care afectează afacerea furnizorului.

Responsabilitățile includ

Succesul va fi măsurat prin performanța echipelor tale interne în ceea ce privește valorile de intrare și impactul furnizorilor asupra creării unei experiențe excelente pentru clienți pentru consumatorii cumpărători.

Colaborarea cu echipa de categorii de retail și contribuția la gestionarea relației cu furnizorii.

Construiți canale de comunicare puternice la toate nivelurile, stabiliți așteptări adecvate, oferiți comunicări clare privind starea și ajutați la gestionarea unui plan de creștere pentru furnizori.

Ajutați la construirea și executarea unui plan de cont care oferă oportunități cheie de afaceri și KPI relevanți pentru furnizori și Amazon.

Colaborați cu echipele/furnizorii interni Amazon pentru a îmbunătăți aspectele operaționale ale afacerii lor, oferind o experiență excelentă pentru consumatori.

Efectuați o analiză aprofundată a problemelor tratate pentru furnizori și publicați recomandări bazate pe date pentru a îmbunătăți experiența furnizorului.

Oferiți gânduri conducerii în legătură cu planificarea, foile de parcurs și execuția.

Ajutați la stabilirea de parteneriate pe termen lung cu partenerii furnizori cheie pentru grupul de furnizori gestionat.

Sprijiniți lansările de noi programe, categorii și caracteristici.

Ajută la desfășurarea WBR, MBR-uri regulate cu furnizorii care evidențiază performanța metrică a afacerii și ajută la construirea planurilor de acțiune.

Calificări de

bază CALIFICARI DE BAZĂ
  • Limba italiana la nivel minim B2, de preferat C1
  • O înțelegere și pasiune pentru comerțul electronic
  • Este de preferat experienta in munca (5+ ani). Experiență relevantă în managementul furnizorilor, vânzări, post-vânzare, managementul conturilor și dezvoltarea afacerii în gestionarea afacerilor B2B.
  • Expunerea la cumpărarea cu amănuntul, planificarea și alocarea retailului, managementul produselor/proiectului, marketingul sau comerțul electronic va fi un plus
  • Abilități analitice dovedite și abilitate demonstrată de a gestiona afacerea „după cifre”.
  • Excelente abilități de comunicare și prezentare scrisă și orală. Abilitatea de a exprima gândurile în mod logic și succint. Abilități demonstrate de ascultare activă, foarte consultativ și orientat spre soluții
  • Operați într-un mediu în mișcare rapidă și, uneori, ambiguu, cu control deplin și responsabilitate pentru atingerea obiectivelor de afaceri
  • Dezvoltați idei, abordări și soluții originale la situații sau probleme tipice, neobișnuite sau dificile
  • Abilitatea de a lucra în echipă și, în cele din urmă, să se concentreze pe obținerea de rezultate la standarde înalte
  • Atenție la detalii și capacitatea de a lucra la mai multe proiecte în paralel
Calificări preferate
  • Expunerea la cumpărare, planificare și alocare, marketing sau comerț electronic va fi un plus.
  • Excel sau SQL avansat
Amazon este un angajator cu șanse egale. Credem cu pasiune că angajarea unei forțe de muncă diverse este esențială pentru succesul nostru. Luăm decizii de recrutare în funcție de experiența și abilitățile tale. Apreciem pasiunea ta de a descoperi, inventa, simplifica și construi. Protejarea confidențialității și a securității datelor tale este o prioritate majoră de lungă durată pentru Amazon. Vă rugăm să consultați Notificarea noastră de confidențialitate (https://www.amazon.jobs/en/privacy_page) pentru a afla mai multe despre cum colectăm, utilizăm și transferăm datele personale ale candidaților noștri.

Firma - Amazon Dev Ctr (Romania) SRL

Job ID: A2195049

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Amazon pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Amazon pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Amazon locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?