Brand Specialist/ Account Manager - Spanish

Rezumatul postului

DESCRIERE

Despre Amazon.com

Amazon.com se străduiește să fie cea mai mare companie a Pământului orientată către clienți, unde oamenii pot găsi și descoperi practic orice doresc să cumpere online. Oferind clienților mai mult din ceea ce își doresc - prețuri mici, selecție vastă și comoditate - Amazon.com continuă să crească și să evolueze ca o platformă de comerț electronic de clasă mondială. Evoluția Amazon de la site-ul web la partener de comerț electronic la platformă de dezvoltare este condusă de spiritul de inovație care face parte din ADN-ul companiei. Cele mai strălucite minți tehnologice din lume vin pe Amazon.com pentru a cerceta și dezvolta tehnologie care îmbunătățește viața cumpărătorilor și vânzătorilor din întreaga lume.

Amazon Vendor Services (AVS) este un serviciu B2B plătit care își propune să ajute furnizorii cheie să colaboreze cu Amazon.

În calitate de manager de cont de marcă în echipa AVS, veți obține o expunere la 360 de grade în toate domeniile comerțului electronic și managementul furnizorilor, deținând relația end-to-end cu furnizorii noștri cheie pe linia lor de produse pe toate piețele din UE de pe Amazon. com

Veți defini și implementa foi de parcurs strategice pentru a crește marja de vânzări și cunoașterea mărcii și veți deține toate aspectele legate de comercializarea site-ului, operațiunile, marketingul online și gestionarea stocurilor pentru furnizorii noștri.

Responsabilități cheie ale postului
  • Construiți canale de comunicare puternice la toate nivelurile intern și extern
  • Creați planuri de marketing și merchandising pentru a crește traficul clienților furnizorilor
  • Planificați și implementați activități promoționale și îmbunătățiți călătoria clienților pe Amazon prin conținut îmbunătățit pe paginile de detalii
  • Construiți o relație puternică cu furnizorii noștri cheie, oferind un lider de gândire în ceea ce privește planificarea, foile de parcurs și execuția
  • Efectuați o analiză regulată a datelor WBR, MBR-uri cu furnizorii care evidențiază performanța și planurile de creștere ale metrică a afacerii
  • Deține excelență operațională în lanțul de aprovizionare prin reducerea costurilor, defectelor, timpilor de livrare și prin gestionarea stocurilor
  • Sprijiniți lansările de noi programe, categorii și caracteristici
  • Identificați cauzele principale ale oricăror probleme operaționale care afectează afacerea furnizorului

Calificări de bază
  • Licențiat
  • Limba spaniolă (de preferat C1) și nivel avansat de engleză.
  • Minim 4 ani de experiență relevantă în managementul furnizorilor, vânzări, comerț electronic, management cont, dezvoltare afaceri SAU servicii B2B
Calificări preferate
  • Expunerea la cumpărare, planificare și alocare, marketing sau comerț electronic va fi un plus.
  • Cunoștințe avansate de Excel sau SQL
Amazon este un angajator cu șanse egale. Credem cu pasiune că angajarea unei forțe de muncă diverse este esențială pentru succesul nostru. Luăm decizii de recrutare în funcție de experiența și abilitățile tale. Apreciem pasiunea ta de a descoperi, inventa, simplifica și construi. Protejarea confidențialității și a securității datelor tale este o prioritate majoră de lungă durată pentru Amazon. Vă rugăm să consultați Notificarea noastră de confidențialitate (https://www.amazon.jobs/en/privacy_page) pentru a afla mai multe despre cum colectăm, utilizăm și transferăm datele personale ale candidaților noștri.

Firma - Amazon Dev Ctr (Romania) SRL

Job ID: A2198444

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Amazon pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Amazon pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Amazon locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?