nespecificat

Acest anunt a expirat si nu este disponibil pentru aplicare

Candidatul ideal

What You'll Need

  • Bachelor’s degree in computer science, management information systems or equivalent
  • Understanding/knowledge of software development lifecycle
  • Must be analytical and detail-oriented, yet able to conceptualize end-state solutions
  • Proven reporting and analytical skills
  • Strong interpersonal skills in dealing with all levels of employees and management with demonstrated ability to communicate effectively with both technical and business users
  • Experience working in an entrepreneurial/innovative environment with strong multitasking skills
  • Ability to work in a diverse, fast paced environment and effectively collaborate across teams
  • Strong English written and verbal communication skills.
  • Managing projects and teams using agile management technologies such as Jira, Confluence, Microsoft Project is a plus

Descrierea jobului

What You'll Do

  • Maximize existing product capabilities; serve as functional and technical expert
  • Understand and provide input on integrating certain applications into the larger GfK Enterprise Architecture
  • Provide support and configuration for multiple applications
  • Partner with stakeholders / technical teams/users to review and test applicable system integrations, as required
  • Maintain documentation of business processes
  • Develop testing guidelines and provide user acceptance testing for new releases
  • Ensure data integrity and security; work with data owners to solve inconsistencies and to prevent recurrence
  • Train users on functionalities and new features
  • Participate in the regular review and prioritization of GfK systems projects
  • Lead and / or participate in projects that aim to improve the processes, performance and quality
  • Analyze business processes to suggest solutions around them
  • Learn and utilize new technologies and how they integrate with GfK
  • Managing the product backlog and prioritising items – balancing business strategy, user needs and product vision
  • Leading the requirements gathering effort on agile epics, consulting with stakeholders / technical teams/users as required
  • Answering questions from software developers, clarifying requirements and business priority and importance
  • Be resourceful

GfK reprezintă sursa de încredere care oferă informații relevante despre piață și despre consumatori și care ajută companiile să ia decizii inteligente. Peste 13,000 de experți în cercetarea de piață îmbină pasiunea lor cu cei 80 de ani de experiență GfK în știința datelor. Aceasta permite GfK să ofere insight-uri globale importante, îmbinate cu expertiza locală, în peste 100 de țări. Prin utilizarea unor tehnologii inovatoare și abilitatea de a lucra cu cifrele, GfK transformă datele din studii în insight-uri acționabile, care să permită clienților săi să-și îmbunătățească avantajul competitiv și să îmbogățească experiențele și alegerile consumatorilor. GfK Romania - Iasi Business Unit este parte integrantă a Grupului GfK din anul 2005 şi realizează activităţi de outsourcing pentru structurile GfK de la nivel naţional şi european. Compania respectă standardele şi procedurile internaţionale, oferind clienţilor săi servicii profesioniste de colectare şi analiză a datelor.

* Prin transmiterea aplicatiei prin intermediul site-ului eJobs exprimati in mod expres faptul ca sunteti de acord ca datele dvs. cu caracter personal, furnizate odata cu transmiterea aplicatiei (Curriculum Vitae, scrisoare de intentie sau alt document pe care il considerati relevant pentru aplicatie), sa fie folosite in scopuri interne, atat de catre GfK Romania – Institut de Cercetare de Piata, cat si de catre GfK Grup (GfK SE) pentru o perioada de 6 luni de zile de la data aplicatiei.