Business Analyst

Despre Rol

Veți lucra în cadrul echipei de servicii de date pentru a identifica viziunea de afaceri și a o traduce în cerințe documentate, după o analiză amănunțită a fluxurilor de lucru și a proceselor de afaceri. BA sunt, de asemenea, responsabili pentru coordonarea cu părțile interesate de afaceri și cu echipa de dezvoltare pentru a asigura stabilitatea operațională în produsul lor digital și pentru a urmări orice probleme raportate.

Responsabilitatile locului de munca

  • Lucrează îndeaproape cu părțile interesate de afaceri pentru a identifica modul în care echipa de produs poate crea un produs care ar aduce valoare adăugată;
  • Traduceți cerințele de afaceri în cerințe tehnice documentate, diagrame de flux de lucru și documente de definire a domeniului cu specificații funcționale;
  • Identificați inconsecvențele în fluxurile de lucru ale afacerii și scenariile posibile;
  • Facilitează comunicarea fie a schimbărilor în cerințe, fie a schimbărilor în dezvoltare între echipa de dezvoltare și proprietarii de afaceri;
  • Creați și pregătiți stocul de produse
  • Furnizează prezentări informative, bine organizate;
  • Deține și conduce fazele de lansare a produsului;
  • Coordonează cu părțile interesate de afaceri și cu echipele de dezvoltare sau cu alte echipe pentru a evalua problemele și a oferi o soluție;

Calificări

  • Licență în afaceri sau inginerie
  • 2+ ani de experiență ca analist de afaceri

Abilități puternice de analiză și de rezolvare a problemelor;

  • Experiență dovedită cu metodologii Agile (Scrum, Kanban);
  • Cunoașterea BPMN și/sau UML reprezintă un plus;
  • Familiarizarea cu piețele financiare și finanțarea corporativă este considerată un plus;
  • Excelente abilități interpersonale și de comunicare.
  • Engleză avansată

Despre noi

Sustainalytics este o companie Morningstar dedicată investițiilor responsabile, cu o experiență de peste 25 de ani în cercetarea și ratingurile ESG. Având o bază extinsă de clienți între manageri de active, proprietari de active și bănci de investiții, misiunea noastră este să oferim informațiile necesare investitorilor și companiilor pentru a lua decizii mai informate care să conducă la o economie globală mai justă și mai durabilă.

În calitate de centru de excelență ESG al Morningstar, suntem responsabili pentru succesul comercial și inovarea produselor sale ESG, precum și pentru strategia generală ESG.

În aceste vremuri, ne bazăm pe întâlniri virtuale ale echipei și practici de management, precum și pe un program de prieteni la distanță, pentru a sprijini o integrare ușoară în birourile noastre virtuale. Noi membri ai echipei sunt incluși și își încep prima zi cu compania din siguranța caselor lor.

Pentru mai multe informații, vizitați www.sustainalytics.com

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Sustainalytics pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Sustainalytics pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Sustainalytics locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?