Business Controller

Cu o istorie de peste 25 de ani, Electrogrup furnizeaza solutii complete de infrastructura energetica, de telecomunicatii si constructii industriale si civile, la nivel national si international. Compania face parte din grupul E-INFRA, lider pe piata de servicii integrate de infrastructura din Romania, din care fac parte 5 companii si peste 750 de angajati.

Responsabilitati:

  • Monitorizeaza crearea de valoare si excelenta financiar-operationala in scopul imbunatatirii continue a indicatorilor financiari: P&L, Net Profit si EBITDA, si a cash flow-ului pe proiecte
  • Analizeaza oferte si rezultate comerciale (Business Plan, Cash flow, etc.), sprijinind echipa operationala in construirea business case-urilor pentru proiecte si definirea KPI-urilor proiectelor
  • Pregateste aprobarea business case-urilor pentru organele de guvernanta corespunzatoare
  • Pregateste bugetul și actualizarea bugetului impreuna cu echipa operaționala
  • Asigura urmarirea cash flow-ului pe proiecte si dezvoltarea instrumentelor de sprijinire a procesului de luare a deciziilor
  • Colaboreaza cu Departamentul Financiar al Grupului pentru a defini, configura și automatiza rapoarte adecvate pentru a analiza și a conduce performanța operationala
  • Construieste impreuna cu echipa operaționala metode de prognoza de jos în sus care să fie utilizate de-a lungul ciclului unui proiect
  • Ofera analize și previziuni financiare pentru noile linii de afaceri
  • Monitorizeaza respectarea bugetului si a P&L in vederea mentinerii in limitele aprobate si a previzionarii riscurilor
  • Defineste modele financiare intre parti pentru parteneriatele actuale sau noi
  • Ofera simulari si analize financiare privind acordurile strategice actuale sau viitoare
  • Dezvolta noi modele de analiza financiara pentru a masura și imbunatati eficienta financiara si operaționala a ofertelor sau modelelor operaționale

Cerinte:

  • Studii superioare financiare
  • Experienta de cel puțin 5 ani în eficientizarea și furnizarea proceselor de planificare, bugetare și prognoza
  • Cunostinte avansate de MS Office: Word, Excel, PowerPoint, Outlook
  • Stil de lucru organizat, responsabil si etic
  • Adaptabil la schimbare si situatii noi
  • Limba engleza la nivel mediu

Beneficii:

  • Salariu motivant
  • Sansa de a te dezvolta si de a lucra intr-un colectiv prietenos
  • Oportunitati de evolutie in cariera in interiorul companiei si in grupul de companii
  • Beneficii aditionale (tichete de masa, oferte speciale pentru angajati)
  • Bonusuri de performanta

Produs de JazzHR

WjUzoAhk6a

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la E-INFRA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la E-INFRA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are E-INFRA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?