Business Intelligence Architect

Fiți parte dintr-o schimbare revoluționară

La PMI, am ales să facem ceva incredibil.

Odată cu schimbarea uriașă, vine o oportunitate uriașă. Așadar, oriunde ne-ați alătura, vă veți bucura de libertatea de a visa și de a oferi soluții mai bune și mai strălucitoare într-un spațiu care vă permite să vă avansați cariera în direcții nesfârșite diferite.

Funcția Consumator trece printr-o revizuire critică, în timp ce căutăm să ne transformăm într-o afacere agilă, centrată pe consumator, care valorifică inovația tehnologică pentru a oferi alternative mai inteligente, susținute de știință, pentru milioane de adulți din întreaga lume care altfel ar continua să fumeze.

Doar concentrându-ne pe prioritățile noastre strategice și pe organizația potrivită suntem pe deplin capabili să oferim ceea ce contează cel mai mult pentru consumatorii noștri pe parcursul călătoriei lor către alternative mai bune la țigări - un viitor fără fumat.

Aici, poți face diferența. Puteți contribui la elaborarea călătoriei consumatorului, de la descoperire și achiziție până la conversie și loialitate. Și puteți urmări că eforturile voastre duc la schimbări semnificative în beneficiul fumătorilor adulți în drum spre alternative mai bune.

Îți vei dezvolta abilitățile; colaborând între funcții, piețe și regiuni. Dacă doriți să jucați un rol în conducerea uneia dintre cele mai mari schimbări sociale ale timpului nostru, nu există loc mai bun!

Pentru echipa noastră de Business Intelligence din București, căutăm așadar un Arhitect de Business Intelligence.

Scopul general al acestei poziții va fi de a oferi o viziune la 360 de grade pentru consumator, integrând diferite surse de date și construind o cunoaștere integrată a consumatorilor și a mărcii.

Obiectivele cheie sunt sprijinirea eficientă a managementului local și a echipelor regionale de afaceri în proiectarea și execuția strategiilor de afaceri, asigurând decizii centrate pe consumator și bazate pe date, susținute de o înțelegere profundă a nevoilor consumatorilor noștri adulți. Această poziție are o importanță critică în furnizarea managementului local afiliat cu retrospectivă, perspectivă și previziune a informațiilor necesare pentru luarea deciziilor strategice de afaceri.

Responsabilitatea cheie este de a contribui la strategia, analiza și raportarea științei datelor, integrând diferite surse de date și fiind capabil să traducă cerințele de afaceri în limbaj tehnic.

Responsabilitati
  • Contribuiți la implementarea strategiei de știință a datelor și dezvoltarea și întreținerea continuă a Enterprise Data Warehouse al companiei
  • Dezvoltați o înțelegere aprofundată a bazei de date, platformelor, aplicațiilor și sistemelor terțelor părți
  • Participați la proiecte locale și regionale legate de lansări de noi produse și platforme, procese operaționale, comunicații țintite, segmentări ale consumatorilor, învățare automată și predicții
  • Contribuiți la crearea și implementarea de programe end-to-end centrate pe consumator, de la etapa de ideare până la hiper-îngrijire, valorificând cunoștințele și capacitățile tehnice și de afaceri împreună cu date și analize extinse despre consumatori
  • Dezvoltați modele care să susțină organizația comercială să ruleze scenarii ce se întâmplă dacă, pentru a asigura un ROI mai mare pentru toate inițiativele comerciale și pentru a crește veniturile
  • Colaborează cu echipe interfuncționale responsabile de raportare și analiză pentru a asigura alinierea în proiectarea și implementarea elementelor de date, rapoarte, tablouri de bord
  • Creați algoritmi și proiectați experimente pentru a îmbina, gestiona, interoga și extrage date pentru a furniza rapoarte personalizate colegilor, clienților sau organizației mai largi
  • Identificați oportunitățile de a utiliza informații/seturi de date/cod/modele în alte funcții din organizație
  • Oferiți analize aprofundate, perspective semnificative și furnizați în mod concis principalele concluzii, atât în ​​formă verbală, cât și în scris, părților interesate de afaceri și de tehnologie, prin tablouri de bord, rapoarte și prezentări de vizualizare a datelor.
  • Gestionați relațiile cu diferite părți terțe și supravegheați implementările, asigurându-vă că toate dezvoltările tehnice sunt în conformitate cu brief-urile și cerințele de afaceri
Căutăm pe cineva cu
  • > 5 ani de experiență în Business Analytics/Intelligence, Data Analytics sau un rol similar lucrând la proiecte de integrare a datelor la scară largă, cum ar fi depozitarea datelor
  • Licentiat in Informatica, Tehnologia Informatiei, Business Analytics, Financial Analytics, Statistica, Matematica
  • Experiență practică în SQL, Python, baze de date, structuri de date și tehnici și instrumente de vizualizare a datelor, cum ar fi Power BI
  • Bune cunoștințe EXCEL
  • Fluența în limba engleză este obligatorie
  • Abilitati analitice
  • Abilități excelente de comunicare verbală și scrisă și capacitatea de a colabora eficient cu părțile interesate la o varietate de niveluri
  • Abilități foarte puternice de prezentare și documentare
  • Excelente abilități de gândire critică și de rezolvare a problemelor
  • Abilitatea de a absorbi și aplica rapid informații noi
Ce oferim

Succesul nostru depinde de oamenii care vin la muncă în fiecare zi cu simțul scopului și cu apetit pentru progres. Alăturați-vă PMI și puteți

profita de libertatea de a vă defini viitorul și al nostru. Vă vom împuternici să vă asumați riscuri, să experimentați și să explorați.

Să faci parte dintr-o cultură incluzivă, diversă, în care contribuția fiecăruia este respectată; colaborați cu unii dintre cei mai buni oameni din lume și simțiți-vă că aparțineți.

Urmăriți-vă ambițiile și dezvoltați-vă abilitățile cu o afacere globală - dimensiunea și amploarea noastră uimitoare oferă oportunități nesfârșite de a progresa!

PMI este un angajator cu șanse egale

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Philip Morris International pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Philip Morris International pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Philip Morris International locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?