Business Intelligence Developer Qlik Sense

header

Noi, Sportstech Brands Holding GmbH, suntem o companie de comerț electronic în inima capitalei Berlin. Brandurile noastre Sportstech, Bluewheel, Deskfit și Relaxxnow reprezintă echipamente de fitness și pentru bunăstare de cea mai înaltă clasă. În prezent, suntem o echipă foarte motivată, cu peste 370 de angajați din 35 de țări. Toți împărtășesc pasiunea pentru inovație. Avem un grad ridicat de auto-motivare, pentru că lucrăm ca o echipă globală și ne sprijinim reciproc în atingerea potențialului nostru maxim. De exemplu, am fost premiați pentru succesul nostru de către revista Focus în calitate de campion de creștere, în clasamentul de creștere a scenei fondatorilor în top 50 și în FINANCIAL TIMES ca una dintre companiile cu cea mai rapidă creștere din Germania și Europa, în 2021.

Convingeți-vă și obțineți o perspectivă asupra companiei noastre:

Căutăm Business Intelligence Developer (m / f / d) Qlik Sense

Responsabilități:

  • Conceperea și dezvoltarea aplicațiilor Qlik Sense
  • Cunoștințe foarte bune de modelare a datelor (relaționale, multidimensionale, orientate pe obiecte), baze de date relaționale (SQL), precum și implementarea rutelor ETL cu Qlik Sense
  • Administrarea sistemului nostru senzorial (Sense System)
  • Suport, dezvoltare și administrare a aplicațiilor Qlik deja existente în front- și backend
  • Dezvoltarea de noi instrumente, dashboards, analize și rapoarte, precum și procese și modele de date ETL în QlikView și Qlik Sense
  • Procesarea cererilor de asistență din partea utilizatorilor interni și externi

Profilul tău:

  • Studii finalizate cu succes în informatică, informatică de afaceri, economie, controlling sau o calificare comparabilă.
  • Cunoștințe foarte bune de programare cu Qlik Sense, precum și experiență în dezvoltarea și implementarea aplicațiilor Qlik Sense
  • Experiență în administrarea sistemelor Windows
  • Cunoștințe bune despre AD, Exchange, Backup, Network și Virtualization
  • Utilizarea profesională a cunoștințelor MS Office în VBA și SQL este un avantaj
  • Foarte bune abilități de limba engleză, vorbit și scris
  • Afinitate IT și un mare interes pentru vizualizarea datelor și subiecte BI
  • Know-how foarte bun în proiecte agile

Ce poți aștepta de la noi:

  • Plata bazată pe piață
  • Program de lucru flexibil
  • Evenimente regulate în echipă și companie
  • Băuturi gratuite (apă, cafea, suc, ceai etc.)
  • Card de cumpărături Edenred
  • Reducere pentru angajați la produsele noastre
  • Sarcini solicitante și creative

Vrei să afli mai multe?

Dacă aveți întrebări, Cristina Moraru este disponibilă de luni până vineri între orele și .

Așteptăm cu nerăbdare să primim aplicația prin intermediul butonului "Aplicați online". Vă rugăm să atașați la documentele de cerere așteptările salariale și cea mai apropiată dată de începere posibilă.

Vă rugăm să ne trimiteți documentele de cerere în limba engleză!

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Sportstech Brands Holding GmbH pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Sportstech Brands Holding GmbH pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Sportstech Brands Holding GmbH locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?