Employment type: Permanent

Experience level: 1 - 2 years

Description

Cautam un Buyer care sa se alature departamentului de Achizitii. Profită de oportunitatea de a te alătura unei echipe energice și entuziaste!

Responsabilități:

  • Identifică noi furnizori și optimizează portofoliul furnizorilor locali ținând cont de prețuri, calitate, performanță de livrare și logistică, tehnologie și competitivitate conform cu managementul riscului;
  • Asigură evaluarea, selectarea, aprobarea și dezvoltarea furnizorilor, în cooperare cu departamentele specializate;
  • Solicită, compară și evaluează ofertele, luând în considerare prețul, calitatea, performanța livrării și tehnologia pentru materialele și/sau serviciile solicitate;  clarifică detaliile cu clienții interni inter-funcționali și cu furnizorii dacă este necesar;
  • Negociează prețuri la nivelul de referință și determină condițiile de livrare și de plată cu furnizorii, fiind direct responsabil  pentru realizarea obiectivelor de economisire, înregistrează economiile obținute din negocierile de preț cu furnizorii, identifică și realizează potențialul de reducere a costurilor;
  • Creează înregistrările informative în SAP și modifică prețurile,  pe baza ofertelor primite.
  • Arhivează și organizează documentația pe fișierele din unitatea locală. Verifică, din punct de vedere comercial, contractele și întreține baza de date.

Cerințe:

  • Studii superioare economice. Studiile superioare tehnic reprezintă un avantaj;
  • Experiență minim 1 an în achiziții;
  • Cunoștințe bune de operare PC (Excel, Outlook, Word, Power Point);
  • Cunoștințe SAP;
  • Cunoștințe de limba engleză nivel avansat; Cunoștințe de limba germană reprezintă un avantaj;
  • Persoană sociabila, orientată spre proces,  Abilități foarte bune de organizare, comunicare și negociere, flexibilitate.

Beneficii:

  • Training initial;
  • Posibilitati de avansare in cariera;
  • Mediu de lucru competitiv.

Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, te rugăm să aplici și online direct pe site-ul nostru, căutând titlul job-ului: Buyer.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la DRÄXLMAIER România pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la DRÄXLMAIER România pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are DRÄXLMAIER România locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?