Endurance Lifting Solutions International caută un cumpărător”

Dacă vă gândiți la provocarea unui nou rol într-o companie globală în creștere rapidă, Endurance Lifting Solutions International, cu sediul în România, caută o persoană dinamică, flexibilă și de echipă, profesionist foarte motivat, pasionat de munca sa, pentru a se alătura echipa noastră de Supply Chain în calitate de Cumpărător. Oferim o poziție provocatoare și oportunitatea de a crește alături de noi.”

Principalele dvs. responsabilități vor include:

  1. Efectuează sarcinile atribuite îndreptate spre realizarea reducerilor totale ale costurilor materialelor și serviciilor contractate, în sprijinul procesului de producție:
  • Efectuați procesele de achiziție necesare pentru a furniza bunurile și serviciile adecvate, conform cerințelor operațiunilor, în timp util, competitiv și rentabil, cum ar fi (dar fără a se limita la) pregătirea comenzilor de achiziție și soluționarea discrepanțelor facturilor.
  • Asigurați-vă că nivelurile de inventar ale tuturor articolelor achiziționate sunt în conformitate cu practicile de cumpărare stabilite.
  • Efectuați audituri ale furnizorilor atunci când este necesar pentru a asigura conformitatea cu standardele companiei și pentru a certifica furnizorii și produsele.
  • Pregătiți rapoarte privind economiile de costuri conform instrucțiunilor.
  • Gestionați proiectele așa cum este atribuit.
  1. Furnizați toate bunurile și serviciile achiziționate prin:
  • Menținerea calității produselor și serviciilor achiziționate.
  • Menținerea și dezvoltarea bazelor de date ale furnizorilor pentru mărfurile atribuite, care asigură alternative viabile și surse continue de aprovizionare, precum și prețuri competitive.
  • Gestionarea furnizorilor de transport, inclusiv formalitățile de import și export.

Profilul tau:

Necesar :

  • O diplomă în domenii tehnice, de afaceri sau contabilitate.
  • Minim trei ani de experiență în industria de producție.
  • Experienta in achizitii.
  • Candidații trebuie să aibă o integritate excepțională.
  • Experiență de negociere împreună cu analiza datelor și gândire strategică.
  • Candidații trebuie să aibă o bună comunicare și abilități de calculator, împreună cu o bună cunoaștere a limbii engleze.

Preferat:

  • Candidații ideali vor avea experiență în achiziții în industria petrolului și gazelor sau în industria energetică.
  • Se vor acorda preferință celor cu experiență dovedită în managementul proiectelor.

Vă rugăm să rețineți: dacă nu ați primit un răspuns la cererea dumneavoastră în decurs de 4 săptămâni, nu ați avut succes cu această ocazie.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Endurance Lift Solutions International pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Endurance Lift Solutions International pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Endurance Lift Solutions International locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?