Buyer junior și senior pentru tesaturi

CERINTE:

  • Studii superioare;
  • Experienta minim un an in domeniul de achizitii directe; avantaj achizitii internationale
  • Abilitatie negociere;
  • Cunoaşterea limbii engleze nivel avansat; constituie avantaj o altă limbă străină;
  • Permis de conducere (optional)
  • disponibil la deplasari 10% din timpul de lucru;

RESPONSABILITATI:

  • Intretine relatiile de colaborare cu furnizorii existenti , efectueaza comenzi, urmareste termentul de livrare ;
  • Analizeaza lunar profitabilitatea pe achizitiile efectuate,
  • Foloseste sistemele informatice puse la dispozitie: ERP, CRM, sau programul de contabilitate
  • Identifica furnizori noi de bunuri si se asigura de cel mai bun raport calitate - pret;
  • Intocmeste si transmite cererile de informatii, oferte si cotatii in legatura cu respectivele achizitii;
  • Raspunde de calitatea produselor achizitionate si buna functionare;
  • Imbunatateste conditiiecomerciale (pret achizitie, bonus, termen de plata, termen de livrare, mostre gratuite, garantii);
  • Verifica stocurile existente şi înnoirea lor la timp;

BENEFICII:

  • Salariu se negociaza infunctie de experienta + bonusuri de performanta.
  • Laptop si telefon de serviciu;
  • Transport asigurat;
  • 30% discount la produsele Sophia;
  • Program L-V

DESCRIEREA COMPANIEI:

Sophia, în calitate de producător și editor de colecții de perdele si draperii , s-a dezvoltat în domeniul decorațiunilor interioare de-a lungul a 16 ani de experiență, ajungând la un număr de 24 magazine în România, dintre care 18 sunt în regim de franciză, iar 6 în regim propriu.

Sophia participa anual la targurile nationale si internationale dedicate designului de interior: BIFE,omhotel in Bucuresti ,Maison et Objet(Paris), Salone Internationale del Mobile(Milano).

EchipaSophia are sediul si biroulprincipal in Iasi cu peste 75 colegi si biroul din Bucuresti cu un personal de 20 persoane.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Sophia Home Decoration pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Sophia Home Decoration pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Sophia Home Decoration locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?