Responsabilitati:

• Creeaza si emite comenzile de aprovizionare catre furnizori
• Sprijina echipa de Commodity in dezvoltarea strategiilor de aprovizionare
• Evaluează performanţa furnizorilor şi recomandă soluţii pentru reducerea costurilor şi evitarea creşterilor de pret, pentru imbunatăţirea timpilor de livrare pentru comenzile şi contractele în derulare
• Cauta in mod activ tehnologii si furnizori alternativi
• Coordoneaza alaturi de echipa de Commodity si colegii omologi din alte fabrici consolidarea furnizorilor la nivel regional si global in vederea realizarii obiectivelor de business
• Reprezinta legatura intre furnizori si deparatamentul de contabilitate pentru a urmari platile corecte ale facturilor
• Negociează contractele referitoare la serviciile şi produsele necesare bunei desfăşurări a activitaţii

Cerinte:

• Experienta minima de2-3 ani pe o pozitie similara
• Abilitati de negociere contracte
• Cunostinte avansate de SAP
• Cunostinte de limba engleza la nivel avansat

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la EBERSPAECHER EXHAUST TECHNOLOGY ROMANIA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la EBERSPAECHER EXHAUST TECHNOLOGY ROMANIA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are EBERSPAECHER EXHAUST TECHNOLOGY ROMANIA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?