Compania Euro Narcis SRL cu o experiență de peste 18 ani în domeniul distribuției elementelor de îmbinare a lemnului caută pentru magazinul online, Buyer.

Candidatul ideal

  • Studii superioare economice/tehnice;
  • Cunoștiințe tehnice în domeniul construcțiilor- bricolajului;
  • Cunoștiințe operare pachetul MS Office;
  • Experiența pe o poziție similară constitue avantaj;
  • Cunoașterea limbii engleze la nivel avansat;
  • Abilități de organizare și planificare;
  • Abilități de analiză și sinteză.

Responsabilități

  • Extinderea portofoliului de furnizori de produse comercializate;
  • Gestionarea și dezvoltarea relației cu furnizorii actuali și noi (negociere condiții comerciale, stocuri, termene livrare);
  • Stabilirea şi mentinerea nivelului de stoc optim al categoriei de produse comercializate;
  • Urmărirea procesului de achiziție a produselor solicitate furnizorilor;
  • Coordonează categoria de produse alocată  și analizează constant performanțele de vănzări ale acestora;
  • Stabilirea sortimentației pentru categoria de produse de care este responsabil, administreaza preturile, ofertele si promotiiile;
  • Propunerea si implementarea de noi produse în gama si eliminarea produselor slab performante;
  • Propunerea de campanii de promovare către departamentul Maketing și urmărirea implementării acestora;
  • Urmărirea tendințelor pietei si a activitatii concurentei, pentru a identifica oportunitati de dezvoltare;
  • Analiza permanentă a comportamentelor de cumpărare a clienților, trendurile din piață și identificarea oportunităților de dezvoltare;
  • Efectuarea cu regularitate a studiilor de piață referitor la produsele din categoria alocata;
  • Este responsabil de indicatorii de perfomanta si de profit ai categoriei de produse gestionate;
  • Comunicare și relaționarea cu departamentele implicate în procesele de management a categoriei de brand;

 Beneficii

  • Instruire specifică postului;
  • Salariu motivant;
  • Posibilitate de promovare și dezvoltare profesională;
  • Apartenența la o echipă tânără și dinamică de profesioniști.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC EURO NARCIS SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC EURO NARCIS SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC EURO NARCIS SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?