C Developer with networking and linux

descrierea proiectului

Cisco este liderul mondial în rețele care transformă modul în care oamenii se conectează, comunică și colaborează. Din 1984, Cisco a condus în inovarea tehnologiilor de rețea bazate pe IP, cum ar fi rutarea, comutarea, securitatea, comunicațiile unificate, video și wireless. Practicile noastre de afaceri responsabile ajută la asigurarea durabilității afacerii și a operațiunilor și produselor conștiente de mediu.

Cisco este un lider global de peste 50 de miliarde de dolari în furnizarea de produse de rețea de vârf, cele mai bune din clasă, care conduc internetul de astăzi. Compania este clasată drept unul dintre cei mai buni angajatori din lume și cheltuiește peste 5 miliarde de dolari pe an investiți în cercetare și dezvoltare.

Echipa

Echipa independentă de platformă / de rutare / suprapuneri din Central Software Group (CSG) caută un inginer cu experiență care să livreze soluții software pentru produsele noastre Data Center.

Responsabilitati

Participați la o echipă de proiect de ingineri implicați în dezvoltarea software-ului de programabilitate și rutare pentru produsele Cisco IOS XE. Necesită utilizarea unei cunoștințe solide în proiectarea, documentarea și implementarea SW, în proiecte care pot include oricare dintre următoarele liste de responsabilități:

- Contribuie la dezvoltarea unei versiuni software majore, inclusiv construirea software-ului, coordonarea cu alte departamente.

- Proiectați și furnizați funcții software.

- Demonstrează un grad ridicat de originalitate și inovație în definirea soluțiilor

- Influențează semnificativ proiectarea interfețelor dintre produse pentru a asigura interoperabilitatea.

- Dezvoltați porțiuni mari de software în mod independent și rapid.

Aptitudini

- Experienta in programare (C, C++)

- Înțelege elementele fundamentale ale sistemelor de operare (managementul proceselor și firelor/IPC/Sincronizare și blocaj/Gestionarea memoriei)

- Experiență în programarea sistemelor de operare Unix/Unix-like/Linux/RTOS.

- Înțelegerea elementelor fundamentale și a protocoalelor de rețea (ex: TCP/IP, ARP, VLAN, LACP, STP, OSPF, BGP, MPLS).

- Înțelege principiile arhitecturii avansate și practicile de proiectare.

- Exercită o bună judecată determinând cum să atingă cel mai bine obiectivele tehnice ale misiunii

- Automotivat cu abilități creative de rezolvare a problemelor și abilități excelente de depanare/depanare

- Comunicare puternică scrisă și verbală

- Excelente abilități de lucru în echipă și oameni

- Abilitatea de a gestiona mai multe sarcini și de a lucra spre obiective pe termen lung

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Luxoft pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Luxoft pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Luxoft locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?