C++ Software Developer (Automotive)

Descrierea proiectului:

LUXOFT este una dintre cele mai importante companii de servicii software din întreaga lume. Oferim servicii software profesionale în mai multe verticale de afaceri, cum ar fi finanțele, industria auto și transformarea digitală. Sprijinirea marilor producători de vehicule în domeniul dezvoltării, producției și post-vânzare este ambiția LUXOFT.

În mod tradițional, software-ul din interiorul unui vehicul era de așteptat să fie un mediu foarte controlat și autonom. Echiparea mașinilor cu percepție și inteligență a mașinii schimbă foarte mult imaginea de ansamblu a producătorului de vehicule. Scopul LUXOFT este de a oferi clienților noștri abilități, cu cunoștințe profunde în domeniu și soluții inteligente, să dezvolte mașini ale viitorului. O inginerie mecanică excelentă nu mai este singurul criteriu pentru livrarea celor mai bune mașini din lume. Utilizarea tehnologiilor software de ultimă generație este esențială pentru a oferi experiența solicitată de utilizator.

Pentru dezvoltarea unei ECU de următoarea generație responsabilă pentru caracteristicile de bază, confort și premium ale vehiculelor, căutăm dezvoltatori C++ încorporați cu experiență (m/f). Alăturați-vă echipei noastre de dezvoltatori de software entuziaști și experimentați din Gdansk și dezvoltați software pentru o întreagă zonă funcțională a unei mașini, lucrând la aplicații vitale pentru un ECU principal utilizat în viitoarele vehicule ale unui renumit producător de automobile german în întreaga lume. Dezvoltați funcții provocatoare care vor fi folosite zilnic de milioane de șoferi odată ce următoarea generație de vehicule va ajunge pe șosele în 2021.

Veți lucra la funcționalități într-una dintre următoarele domenii:

- Caroseria (funcționalități manuale/automate în caroserie, cabrio, geam electric, control spoiler, AC)

- Lumini (control LED, lumini dinamice, lumini adaptive interioare, lumini exterioare)

- Gateway central (InCar-IT, transfer de date, colectare de date multime)

- Acces vehicul (Acces prin cheie, telefon inteligent, CarSharing)

- Securitate IT (criptografie, cod de securitate, detectare a intruziunilor, prevenire a intruziunilor, securitate încorporată)

Responsabilitati:

- Integrarea și dezvoltarea de noi caracteristici în C++ pentru următoarea generație a unui ECU principal

- Analiza codului, refactorizarea și optimizarea codului vechi

- Contribuție la arhitectura software și clarificarea cerințelor

în cooperare cu clientul și echipa

- Utilizarea modelelor comune de design, precum și a avantajelor obiectului

programare orientată

- Dezvoltarea unui cod robust și eficient și asigurarea calității înalte

cod încorporat prin efectuarea de teste unitare, simulare pe date reale

(software în buclă), precum și simularea software-ului pe

hardware țintă (hardware în buclă)

Descrierea abilităților obligatorii:

Inginerie electrică, Ciclul de viață al dezvoltării software, C++ încorporat, C++, Automotive, Abilități de comunicare, Depanare

Abilități plăcute de a avea:

Linux Kernel Development, LIN, CAN, Scripting, SOME/IP, AUTOSAR (AUTomotive Open System ARchitecture), FlexRAy

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Luxoft pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Luxoft pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Luxoft locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?