C++ Software Engineer for Self-Driving Vehicles, Engineering Center, Cluj / Bucharest

Descrierea Companiei

La Bosch, modelăm viitorul inventând tehnologii și servicii de înaltă calitate care stârnesc entuziasm și îmbogățesc viața oamenilor. Indiferent dacă este vorba de Conducere automată, Mobilitate electrică și conectată, IoT sau Conectivitate, ideile noastre fac conducerea mai sigură și mai confortabilă decât oricând. Acest lucru este posibil doar cu ajutorul a peste 1000 de ingineri talentați de la Bosch Engineering Center Cluj specializați în software, hardware și mecanică și inginerie de fiabilitate, care lucrează strâns împreună cu alte Centre de Inginerie din cadrul Bosch și cu Uzina Bosch din Cluj pentru a oferi produse unice. și soluții AIoT pentru clienții noștri din întreaga lume.

Deci, sunteți gata să modelați viitorul mobilității împreună cu noi? Hai să vă spunem mai multe. Promisiunea noastră față de asociații noștri este solidă: creștem împreună, ne bucurăm de munca noastră și ne inspirăm reciproc. Alăturați-vă și simțiți diferența.

Descrierea postului

În prezent, căutăm un inginer software C++ pentru vehicule autonome care să lucreze în cadrul echipei noastre.

Suntem o echipă puternică de profesioniști cu activități care merg de la percepția video încorporată, folosind algoritmi de învățare automată și computer vision 3D, tehnologie de bază pentru conducerea asistată și automatizată (orientată către diverse platforme mobile precum mașini, motociclete etc.), până la date. soluții de inginerie și cloud.

Algoritmii noștri sunt încapsulați în entități sau componente C++ care rulează într-o conductă de procesare a imaginii pe platforme multi-core eterogene, folosind sisteme de operare în timp real (AUTOSAR, Linux / QNX).

În rolul tău vei:

  • Veți proiecta, implementa și optimiza implementările de ultimă oră C++ în contextul sistemelor de asistență pentru șofer bazate pe video și al vehiculelor cu conducere autonomă.
  • Veți oferi implementări C++ ale algoritmilor de percepție a vederii computerizate pentru vehicule cu conducere autonomă
  • Veți fi responsabil pentru integrarea componentelor proiectate în produsele de serie bazate pe viziune
  • Veți obține evaluări ale performanței algoritmilor implementați
  • Veți valida și evalua rezultatele utilizând cadre de simulare offline bazate pe C++, online direct pe platforma țintă, precum și folosind vehiculul de testare Bosch

Stack de tehnologie:

  • Limbaje de programare: C++
  • Țintă – CPU: ARM Cortex A family sau similar
  • Țintă – Acceleratoare hardware: GPU-uri auto etc.
  • Sistem de versiuni: Git
  • CMake, Jenkins, Docker etc.

Calificări

  • Licență sau master în informatică, informatică, matematică, automatizare și informatică industrială, electronică și telecomunicații sau comparabil
  • Ai cel puțin 2 ani de experiență în dezvoltarea de software folosind C++
  • Ai experiență în programarea C++ pentru sisteme de operare în timp real
  • Aveți algoritmi buni, structuri de date și cunoștințe de proiectare software, inclusiv UML
  • Ai experiență cu cel puțin un sistem de versiuni (Git, SVN, MKS)
  • Sunteți familiarizat cu utilizarea și configurarea lanțurilor de instrumente de construcție
  • Sunteți orientat spre echipă, dând dovadă de inițiativă, perseverență și atenție la detalii
  • Sunteți colaborativ, autonom, proactiv și structurat, cu abilități excelente de rezolvare a problemelor
  • Sunteți auto-organizat și capabil să estimați, să prioritizați și să programați propriile sarcini
  • Cunoașterea limbii engleze este obligatorie. Cunoștințele germane reprezintă un plus

Este bine sa ai:

  • Sunteți pasionat de vehicule cu conducere autonomă, tehnologii video, algoritmi, software, date
  • Ai o mentalitate inginerească și un interes puternic pentru noile tehnologii
  • Aveți experiență anterioară cu sisteme de operare în timp real, programarea componentelor și proiectarea arhitecturii dinamice
  • Ai încorporat know-how de gestionare a memoriei (mecanism de zero copiere)
  • Aveți experiență în viziune computerizată, procesare de imagini, învățare automată sau metode numerice
  • Aveți know-how sau dorința de a afla mai multe din unul dintre următoarele domenii: recunoașterea modelelor, procesarea semnalului, geometrie computațională, statistică etc.

Informații suplimentare

Lucrul hibrid este noul mod de lucru! Oferim spații de birou super drăguțe și confortabile, totuși puteți lucra și de acasă dacă aveți chef (70% lucru la distanță)

Beneficiile noastre #LikeABosch:

  • 25 de zile de concediu anual
  • Abonament medical
  • Asigurare de accident
  • Un buget lunar care poate fi utilizat pentru mai multe servicii diferite pe o platformă de beneficii online
  • Bonus anual
  • Bonus de relocare
  • Reduceri la prânz
  • Activități sportive și inițiative de bunăstare
  • Antrenamente tehnice și soft
  • Acces la platforme de e-learning
  • Programe locale și globale de dezvoltare a carierei
  • Abonament Bookster

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Bosch Romania pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Bosch Romania pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Bosch Romania locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?