C++ Software Engineer

Clientul meu, un lider european în plăți digitale care operează în peste 50 de țări, caută un inginer software C++ calificat pentru a se alătura echipei dinamice de la distanță .

În acest rol, vei face parte dintr-o echipă internațională ghidată de o pasiune pentru inovare, cooperare, excelență și împuternicire.

Candidatul perfect va combina atât abilitățile tehnice, cât și capacitatea de a lucra într-un mediu internațional.

Compania se angajează să creeze un mediu prietenos care să dea putere diversității și creșterii personale

Responsabilitati principale

• În calitate de dezvoltator de software, veți lucra la o aplicație de plată în timp real.

• Veți lucra la servicii sub constrângeri mari (viteză, disponibilitate ridicată, consistența datelor, calitate, …).

• Veți dezvolta în principal în C++ pentru back-end și SQL pentru baza de date.

• Veți face parte dintr-una dintre echipele scrum care contribuie la analiza, proiectarea, implementarea și testarea caracteristicilor care vor fi folosite de milioane de utilizatori.

Experienta dorita:

• De la 3 la 6 ani de experiență în domeniu

• Cunoștințe excelente de C++

• Limba engleză fluent, oral și scris.

• Cunoștințele sau experiența cu metodologii agile ar constitui un avantaj.

Salariu de la 45.000 la 55.000 € in functie de experienta

Dacă acest lucru vi se pare interesant, aplicați și haideți să vorbim!

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Pentasia pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Pentasia pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Pentasia locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?