Cadru tehnic PSI si Protectia impotriva incediilor

Employment type: Permanent

Experience level: 4 - 5 years

Description

Căutăm un Cadru tehnic PSI si Protectia impotriva incediilor SU care să se alăture departamentului de Environment, Health & Safety.

Profită de oportunitatea de a te alătura unei echipe energice și entuziaste!

Responsabilități:

  • Oferă suport în coordonarea activității Serviciului Privat pentru Situații de Urgență din companie; Asigură identificarea pericolelor și evaluarea riscurilor de incendiu și a Situațiilor de Urgență din companie;
  • Verifică modul de aplicare a prevederilor legale pentru apărarea împotriva incendiilor și a Situațiilor de Urgență în cadrul companiei;
  • Elaborează și supune spre analiza conducătorului companiei, raportul anual de evaluare a nivelului de apărare împotriva incendiilor și a Situațiilor de Urgență;
  • Menține permanent legatura cu autoritățile în vederea îmbunătățirii continue a activității desfășurate;
  • Îndrumă și controlează activitatea de apărare împotriva incendiilor și analizează respectarea încadrării în criteriile de constituire a serviciului de urgență în societate;
  • Întocmește și actualizează planurile de intervenție și condițiile pentru aplicarea acestora în orice moment; Controlează modul de aplicare a prevederilor legale pentru apărarea împotriva incendiilor în cadrul companiei;

Cerințe:

  • Studii superioare tehnice
  • Experiență de minim 3-5 ani într-o poziție similară;
  • Cunoștințe operare MS Office;
  • Cunoștințe de limba engleză nivel avansat; Cunoștințele de limba germană reprezintă un avantaj;
  • Curs cadru tehnic PSI, obligatoriu; Cunoștințe generale privind achizițiile, organizarea licitațiilor, pregătirea caietului de sarcini, reprezintă un avantaj;
  • Abilități de comunicare și de a lucra în echipă, flexibilitate, gândire orientată spre proces, abilități analitice, rezolvare de probleme, disponibilitate spre învățare.

Beneficii:

  • Training inițial;
  • Posibilități de avansare în carieră;
  • Mediu de lucru competitiv.

Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, te rugăm să aplici și online direct pe site-ul nostru, căutând titlul job-ului: Cadru tehnic PSI si Protectia impotriva incediilor SU.

Toate persoanele care corespund profilului, vor fi contacte in maxim 3 săptămâni.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la DRÄXLMAIER România pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la DRÄXLMAIER România pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are DRÄXLMAIER România locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?