CAE Software Engineer - GTS

Thales furnizează soluții inovatoare și cuprinzătoare în domeniul transporturilor terestre de zeci de ani. Odată cu trecerea timpului și odată cu creșterea diversității produselor, eterogenitatea stivelor de tehnologie a crescut până la un nivel în care reutilizarea și standardizarea au trecut pe un plan secundar. Se dorește astfel o platformă modernă care abstrage serviciile comune, permite dezvoltatorului de aplicații să se concentreze exclusiv pe logica de afaceri și oferă un mecanism standard de dezvoltare și consum pentru dezvoltatori/parteneri și respectiv clienți.

În prezent, căutăm un inginer CAE Signaling care să se alăture echipei CAE din Thales România. Rolul este cu normă întreagă și permanent. În calitate de inginer de semnalizare SW în echipa CAE, veți fi responsabil, împreună cu echipa, de configurarea datelor specifice locului/stației pentru interblocarea electronică, sistemul de control al trenurilor și sistemul de management al traficului, în conformitate cu cerințele clienților.

Responsabilități și sarcini cheie:

  • Configurarea datelor specifice locului/stației pentru interblocare electronică, sistem de control al trenului și Sistem de management al traficului pe baza cerințelor clienților
  • Participați la verificare/evaluări inter pares
  • Construiți imaginile aplicației software pentru fiecare sistem/subsistem
  • Produceți note de lansare pentru fiecare livrare de software de aplicație
  • Produceți și gestionați liniile de bază
  • Participa la testarea functionala a aplicatiei software in laborator
  • Analizați și corectați defectele datelor
  • Menționați legătura cu alte departamente pe plan intern și cu grupurile de proiect din Programul de semnalizare
  • Participați la îmbunătățirea continuă a procesului de inginerie și a instrumentelor pentru a reduce efortul și a îmbunătăți calitatea

Abilități și experiență:

· O diplomă de licență sau de master într-o disciplină relevantă de inginerie

· Cel puțin 5 2 ani experiență în inginerie de semnalizare feroviară în legătură cu sistemul de interblocare și/sau de control al trenului

· Utilizarea profesională a Microsoft Office, inclusiv un nivel ridicat de expertiză și experiență de lucru cu Microsoft Excel

· Experiența în lucrul cu programe CAD, de exemplu AutoCAD sau similar, este considerată un plus

· Abilități excelente de comunicare scrisă și verbală în limba engleză; Germana este considerată un plus

· Este necesară o atitudine de lucru independentă și responsabilă, de exemplu, gestionați și planificați propria zi de lucru și capacitatea de a căuta soluții în mod independent

Noi oferim:

O posibilitate de a face parte dintr-unul dintre cele mai mari proiecte ITSignalling – un proiect cu o infrastructură extrem de complexă. Angajații noștri sunt cel mai important atu al nostru și oferim un mediu care încurajează un echilibru sănătos între muncă și viață privată.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Thales pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Thales pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Thales locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?