CAMERISTA, OSPATARI, RECEPTIONIST

Predeal Comfort Suites ***** face angajari din nou! Oferim urmatoarele posturi pentru cei interesati si daca considerati ca sunteti candidatul ideal, va asteptam CV-urile depuse.

Ospatar

- Ofera servicii eficient, prompt, fara probleme si amabil debarasand, servind si asezand mesele;

- Inregistreaza corect, verifica in prealabil si preia toate comenzile de mancare si bautura;

- Aranjeaza mesele inainte de sosirea clientilor, dupa caz;

- Se asigura ca spatiul de lucru si sectiunea sa au suficiente aranjamente si sunt mentinute curate si ingrijite in permanenta;

- Are cunostinte amanuntite despre meniurile de mancare si bautura;

- Amenajeaza salile de functiuni in conformitate cu comenzile de evenimente si/sau instructiunile primite, avand in vedere confortul clientului si caracterul practic al serviciilor oferite.

- Preia toate comenzile clientilor barului in mod prompt si politicos;

- Verifica si inregistreaza corect comenzile clientilor in sistemul de operare;

- Detine in permanenta cunostinte solide despre meniul barului, lista de vinuri si bere, precum si despre ingredientele bauturilor pentru a putea da sfaturi clientilor.

 Camerista,

ATRIBUTII:

- Efectueaza si intretine curatenia in spatiile de cazare eliberate si ocupate, pe holurile etajelor, in oficii si in zona de serviciu in conformitate cu standardele si procedurile companiei;
- Verifica inventarul spatiilor de cazare;
- Raporteaza promt, deteriorari si distrugeri de echipamente si mobilier din hotel/camera hotel sefului ierarhic superior;
- Intocmeste raportul pentru zona de lucru;
- Preda si preia lenjeria hotelului;
- Completeaza si inlocuieste, in functie de necesitati, consumabilele si le aranjeaza conform normelor interne ale hotelului;
- Asigura rezolvarea promta a reclamatiilor primite din partea clientilor.
- Alte responsabilitati mentionate in fisa postului.

CERINTELE POSTULUI:

- Studii medii, cursul de camerista/lenjereasa constituie avantaj;
- Atitudine pozitiva, aptitudini de comunicare;
- Spirit de observatie si atentie la detalii;
- Amabilitate, toleranta, calm;
- Flexibilitate, asumarea responsabilitatilor;
- Rezistenta la stres;
- Cunoasterea unei limbi straine, nivel mediu, constituie avantaj.

Receptioner:

Candidatul ideal:

Persoana pozitiva , flexibila, cu aptitudini foarte bune de comunicare si seriozitate;

Cunostinte limba engleza scris si vorbit ;

Capabilitate de a lucra cu documente si bani;

Atestat de tehnician in hotelarie / Receptioner sau studii superioare in domeniu – reprezinta un avantaj;

Cunoasterea programului Fidelio V. 7 / V. 8 reprezinta un avantaj;

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Bucharest Accomodation & Style pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Bucharest Accomodation & Style pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Bucharest Accomodation & Style locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?