Cards Settlement & Support Officer

Principalele responsabilități:

  • Vei reconcilia zilnic conturile Nostro – sume apartinand operatiunilor cu carduri.
  • Vei reconcilia zilnic fiecare cont intern de settlement; note contabile reglare postari eronate.
  • Vei urmari corectitudinea transferurilor de sume intre conturile bancii (Nostro si suspense), clientilor, comerciantilor (dupa caz)
  • Vei monitoriza conturile de ATM, vei verifica inregistrarile plusurilor si minusurilor
  • Vei monitoriza conturile suspense BNA, inregistrarile plus si minus BNA
  • Vei acorda suport sucursalelor si clientilor posesori de carduri Amex: efectuarea platii sumelor datorate Amex, suport in relatia cu Amex;
  • Vei deconta tranzactiile PayU Poland, Cheque Dejeuner, Euronet, ConCardis
  • Vei gestiona si alte activitati de suport specifice echipei Operatiuni Carduri

Condiții minime de eligibilitate:

  • Studii superioare
  • Limba engleza cel putin nivel mediu
  • Experienta profesionala minim 2 ani din care cel putin 1 an in zona operationala
  • Cunostinte despre procesarea tranzactiilor cu carduri
  • Cunoasterea reglementarilor si legislatiei interne (BNR,etc) si internationale in domeniu

Alte competențe necesare:

  • Abilitati foarte bune de comunicare in scris si verbal
  • Seriozitate, capacitate de stabilire a prioritatilor, stapanire de sine si abilitatea de a lucra  in conditii de stres
  • Spirit de echipa
  • Microsoft Office (Word, Excel, Power Point, Access) etc

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la UniCredit Bank pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la UniCredit Bank pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are UniCredit Bank locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?