Case Analyst

Exiger Diligence se concentrează pe cercetarea de due diligence pentru o varietate de clienți, folosind o gamă largă de instrumente de cercetare pentru a colecta informații privind riscurile și conformitatea asupra persoanelor și companiilor.
Cercetarea este apoi analizată și dezvoltată într-un raport narativ, care este folosit de clienți pentru a înțelege fundalul general al subiectului, pentru a evalua legitimitatea și reputația subiectului și pentru a informa procesul decizional strategic.
Aceasta este o oportunitate full-time situată în București, România și programul de lucru va fi 15:00 - 24:00.
Analiștii Due Diligence sunt creativi și curioși. Ei folosesc o gamă largă de instrumente de cercetare pentru a colecta informații despre risc și conformitate cu privire la indivizi și companii. Analiștii lucrează atât independent, cât și în colaborare la cercetări și rapoarte pentru o varietate de clienți interni și internaționali.
Vă rugăm să trimiteți o versiune în limba engleză a CV-ului dvs. pentru a fi luat în considerare pentru rolul nostru de analist!
Responsabilități cheie
  • Lucrați cu o echipă în creștere pentru a cerceta și a investiga cazurile folosind o combinație de informații tranzacționale, diligență față de clienți, informații despre sistemul de gestionare a cazurilor, instrumente de conformitate bazate pe web și căutări open source.
  • Aplicați diligență în examinarea fișierelor și a datelor pentru a identifica deficiențe, discrepanțe și omisiuni.
  • Examinați știri negative, sancțiuni și/sau alerte privind persoanele expuse politic (PEP).
  • Investigați și/sau escaladați orice factori de risc identificați.
  • Exercitați independența în recomandarea cazurilor pentru escaladare sau închidere.
  • Dezvoltați și mențineți relații profesionale de lucru cu colegii și clienții
Cunoștințe și abilități
  • Abilități puternice de analiză și cercetare.
  • Atentie la detalii.
  • Abilități solide de comunicare (scrisă și verbală) și de organizare.
  • Capacitatea de a livra lucrări de înaltă calitate într-un mediu rapid, cu volum mare, cu termene limită stricte.
  • Angajament puternic pentru îmbunătățirea și învățarea continuă, cu deschidere către primirea de feedback și formare.
  • Jucător de echipă cu nivel ridicat de inițiativă și o abordare proactivă a muncii.
  • Abilitatea de a lucra eficient în echipă, precum și independent; își asumă responsabilitatea sarcinilor și le urmărește pentru a se asigura că acestea sunt realizate cu succes.
  • Capacitatea de a utiliza tehnologia pentru a rezolva probleme.
Experiență profesională necesară
  • Cunoștințe competente de limbă engleză scrisă și verbală.
  • Se cere diplomă de licență.
  • 0-2 ani de experienta profesionala.
Exiger revoluționează modul în care corporațiile, agențiile guvernamentale și băncile gestionează riscul și conformitatea cu o combinație de soluții bazate pe tehnologie și SaaS. Ca recunoaștere a volumului și complexității în creștere a datelor și a reglementărilor, Exiger se angajează să creeze un mediu de risc și conformitate mai sustenabil prin abordarea sa holistică și inovatoare a soluționării problemelor. Misiunea Exiger de a face lumea un loc mai sigur pentru a face afaceri conduce la platforma sa tehnologică AI premiată, DDIQ, construită pentru a anticipa nevoile cele mai stringente ale pieței legate de evoluția ESG, cibernetica, criminalitatea financiară, riscul terților și lanțul de aprovizionare. Exiger a câștigat peste 30 de premii pentru parteneri AI, RegTech și Supply Chain.
Valorile de bază ale Exiger sunt curajul, excelența, expertiza, inovația, integritatea, munca în echipă și încrederea.
Toți solicitanții calificați vor primi luare în considerare pentru angajare, indiferent de rasă, culoare, religie, sex, orientare sexuală, identitate de gen, origine națională, vârstă, dizabilitate sau statut de veteran protejat sau orice altă bază protejată legal, în conformitate cu legea aplicabilă.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Exiger pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Exiger pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Exiger locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?