CASH MANAGEMENT SPECIALIST

CERINTE:

  • Studii economice si experienta intr-o pozitie similara de minim doi ani
  • Cunostinte contabilitate primara;
  • Cunostinte medii Word, Outlook; cunostinte avansate Excel; experienta de operare intr-un sistem ERP
  • Experienta in relatia cu bancile si derularea liniilor de credit, scrisori de garantie, depozite etc
  • Capacitati bune de organizarea si prioritizarea sarcinilor;
  • Acuratete si atentie sporita pentru detalii;
  • Capacitate de analiza si logica matematica;
  • Abilitati bune de comunicare cu colegii si cu celelalte departamente
  • Orientare spre rezultat
  • Multitasking, capacitate de lucru in echipa, adaptabilitate, flexibilitate

OFERTA:

  • mediu de lucru dinamic;
  • pachet salarial motivant
  • plan de dezvoltare in cariera

RESPONSABILITATI:

  • Administreaza conturile bancare ale societatii si  mentine relatia cu institutiile bancare la care societatea are deschise conturi bancare;
  • Administrareza contractele de finantare ale societatii, intocmeste si verifica cererile de finantare, in concordanta cu clauzele contractelor semnate;
  • Asigura inregistrarea corecta si la timp a tuturor tranzactiilor bancare;
  • Colaboreaza cu celelalte departamente in vederea reconcilierii corecte si la timp a tuturor miscarilor de cash;
  • Administreaza, intocmeste si inregistreaza instrumentele de debit (cec-uri, biletele la ordin);
  • Inregistreaza ordinele de plata in aplicatiile bancare;
  • Administreaza si inregistreaza deconturile angajatilor cu toate documentele justificative (bonuri, chitante sau alte inscrisuri care dovedesc platile efectuate), emite si inregistreaza dispozitii de plata si de incasare in vederea inchiderii deconturilor;
  • Inregistrarea tranzactiilor cu numerar in registrul de casa, in conformitate cu legislatia in vigoare;
  • Asigura incasarea la termen a facturilor emise catre clienti, intocmeste si transmite notificari de plata, daca este cazul;
  • Asigura suport in vederea intocmirii Cash-flow-ului previzionat al companiei;
  • Participarea la inventarierea anuala in vederea inchiderii bilantului contabil si furnizarea datelor corecte si complete membrilor comisiei de inventariere.
  •  Respecta prevederile legale in domeniu

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la CEMS EPC S.A. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la CEMS EPC S.A. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are CEMS EPC S.A. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?