Vis Viridis Consult

Cautam Responsabil Relatii Clienti in Craiova

  • Vis Viridis Consult
Salariu
505 EUR

În vederea consolidării echipei noastre de asistență clienți, angajam un Responsabil Relatii Clienti pentru munca de birou și teren pentru a gestiona intrebarile și reclamatiile clientilor. Ți se va solicita, de asemenea, sa procesezi comenzi, modificări și să soluționezi diverse reclamații pe mai multe canale de comunicare. Pentru o reusita în acest rol, trebuie sa interactionezi și să vizitezi clienții, să-ți păstrezi calmul atunci când clienții sunt nemulțumiți și să ai experiență în utilizarea calculatorului.
Postul este inițial limitat la 9 luni, dar poate fi prelungit de comun acord.
Responsabilități:
- gestionează telefonic sau prin email relația cu actualii și potențialii clienți ai companiei cu scopul de a răspunde solicitărilor și întrebărilor acestora, de a oferi informații suplimentare despre produsele și serviciile companiei și de a obține feedback despre acestea;
- menține o atitudine permanenta pozitiva, empatica si profesionala fata de clienti;
- tratează cu responsabilitate sesizările clienților și oferă soluții prompte;
- promovează serviciile și produsele companiei;
- asigura corectitudinea datelor, a documentelor întocmite si a informațiilor oferite, indiferent de mijlocul de comunicare;
- oferă informații corecte și concise clienților ;
- cunoaște produsele interne și externe ale companiei, astfel incat sa poate răspunde la solicitările clienților;
- tine evidenta interacțiunilor cu clienții, a tranzacțiilor, observatiilor si a reclamatiilor;
- acționează independent, dar în cadrul procedurilor interne existente ;
- comunică și coordonează împreună cu colegii cand este necesar;
- indeplineste targetul zilnic și respectă datele limita comunicate și stabilite ;
- păstrează caracterul confidențial al operațiunilor de serviciu în conformitate cu politica companiei;

Cerințe pentru Responsabilul Relatii Clienti:
permis conducere categoria B și disponibilitate pentru deplasări în țara, în zone rurale
- studii superioare
- nivel limba engleza independent, vorbit și scris
- abilități de lucru în Excel
- abilități excelente de comunicare, personalitate calma, rabdatoare și empatică;
- persoana cu atitudine proactiva, pozitiva, de incredere, flexibila, creativa, profesionala;
- capacitate de organizare și planificare a timpului și a sarcinilor încredințate;
- persoana disciplinată, responsabilă și capabilă sa lucreze în echipa;
- preocupare pentru dezvoltarea nivelului profesional individual;
- abilități în elaborarea de rapoarte și susținerea de prezentări în fata unei audiente;
- capacitate de a stabili relații interumane
- orientare către client și rezultate

Informații suplimentare la -ascuns-Cei interesați pot trimite CV-ul în limba engleza cu foto si așteptări salariale la [email protected]

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Vis Viridis Consult pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Vis Viridis Consult pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Vis Viridis Consult locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?