Căutăm un manager de echipă care să își lase amprenta asupra unui business românesc aflat în plină creștere

Cum ar fi să ai o contribuție reală? Să fii tratat ca un manager cu experiență și nu ca un executant? Cum ar fi să nu te mai întrebi asta și să accepți provocarea în carieră din care să generezi rezultate cu adevărat remarcabile?

Se spune că nu există ‘EU’ în ‘echipă’ – dar cu siguranță pot exista ‘rezultate’! Cel puțin spre asta țintim în căutarea noului nostru manager de echipe. Noi suntem Coșuri Cadou, o afacere online aflată în plină creștere ce ajută românii să ofere daruri într-un mod mai simplu, mai plăcut.

Dacă ai minim 2 ani de experiență de management, te invităm să aplici la acest anunț. Noi venim cu autonomia de care ai nevoie, cu spațiul în care să îți pui în practică experiența și cu contextul în care să performezi.

Însă până atunci, descoperă dacă te potrivești cu profilul realizat de noi pentru rolul de manager de echipă.

Îți respectăm timpul și iubim eficiența, așa că începem cu câteva motive importante pentru care să te oprești aici și să NU aplici la acest anunț:

Te rugăm să NU aplici la acest anunț dacă:

  • Nu ai ocupat funcția de manager timp de minim 2 ani
  • Consideri că efortul depus este mai important decât rezultatele
  • Nu obișnuiești să lucrezi cu rapoarte și cifre în baza cărora să iei decizii
  • Îți este dificil să gestionezi oameni și echipe
  • Nu identifici cauza reală din spatele problemelor de business – de aceea te confrunți frecvent cu aceleași provocări rămase nerezolvate

Te potrivești cu rolul dacă:

  • Ești manager într-o companie medie de cel puțin 2 ani
  • Ai gestionat echipe de minim 5 persoane în trecut – știi cum să le formezi, conduci și crești
  • Știi să pui omul potrivit la locul potrivit
  • Focusul tău este pe rezultate: păstrezi ochii pe KPIs și cunoști sănătatea businessului la orice oră
  • Nu este prima dată când lucrezi cu cifre și rapoarte pe baza cărora să iei decizii strategice
  • Ca orice manager capabil, te pricepi în gestionarea resurselor financiare sau de timp: munca ta se bazează pe planuri, obiective și alocări de resurse
  • Creezi cu ușurință proceduri și vezi rapid moduri de optimizare – gândirea ta este una analitică și procedurală
  • Pui întrebările potrivite iar experiența te-a învățat să găsești cauza reală din spatele unui blocaj

Dacă ai experiența și abilitățile necesare pentru rol, descoperă ce responsabilități o să ai când vei veni pe acest rol:

Cum arată rolul de manager de echipă:

  • Principala ta misiune este să te asiguri că produsele comandate de clienții noștri sunt livrate la timp și în standardul de calitate asumat
  • Gestionezi comenzile online: le preiei de la birou, le pregătești pentru livrare, te asiguri că sunt ambalate corespunzător, te ocupi de plăți și încasări
  • Vii cu un aport creativ prin crearea de noi rețete pentru coșuri, după care realizezi rapoartele de producție
  • Aranjezi depozitul pentru un maxim de eficiență în pregătirea comenzilor
  • Instruiești personalul responsabil de operațiunile din depozit și te asiguri că se menține performanța lor
  • Gestionezi personalul din echipa de producție: te ocupi de recrutare, inducție, concedieri/demisii sau schimbări de roluri
  • Asiguri stocul optim pentru departamentul de producție
  • Ai o imagine clară asupra sănătății businessului, creezi și monitorizezi periodic rapoarte financiare de cashflow și de P&L sau rapoarte de producție

Iată ce oportunități ai din rolul de manager de echipă:

Salariu competitiv. A devenit deja un clișeu, dar știm cu certitudine că oferta noastră salarială este peste media din piață. Îți completezi venitul și cu bonusurile de performanță corelate la profitul companiei.

Program flexibil. Libertatea nu îți este constrânsă de un program fix. Dacă îți atingi obiectivele și generezi rezultate, vei avea întotdeauna autonomia de care ai nevoie ca să performezi.

Îți respectăm timpul liber. La noi, zilele libere sunt cu adevărat libere! Nu lucrăm de sărbători sau în zile cu sărbători religioase importante.

Buget de educație. Punem preț pe dezvoltarea ta personală și profesională continuă - de aceea ți-am rezervat un buget de educație. În plus, ai acces la o bibliotecă de cursuri și cărți în valoare de peste 30.000 euro.

Îți formezi echipa. Acum punem bazele unei noi echipe – ceea ce îți dă libertatea de a-ți forma echipa așa cum îți dorești și de a-ți alege oamenii potriviți.

Stabilitate în carieră. Lucrezi într-un business validat ce activează într-o piață cu un potențial semnificativ de creștere.

Claritate. Iubim claritatea! Stabilim încă de la început care sunt deciziile asupra cărora ai autonomie și care sunt deciziile luate de antreprenorul afacerii. Astfel, reducem gradul de stres și de incertitudine la job.

Lucrezi direct cu antreprenorul la dezvoltarea afacerii. Si prin asta ai oportunitatea de a avea un impact real în construcția fundației de business.

*Ca să parcurgi cât mai ușor textul, am folosit forma de masculin. Așteptăm însă cu interes aplicații de la persoane de toate genurile.

Noi suntem Coșuri Cadou, o afacere online aflată în plină creștere ce ajută românii să ofere daruri într-un mod mai simplu, mai plăcut. Accesează acest link, vizitează-ne site-ul și află mai multe informații despre produsele noastre.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Cosuri Cadou pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Cosuri Cadou pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Cosuri Cadou locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?