Channel and Alliances Director UK & Ireland

Se estimează că piața globală de software pentru confidențialitatea datelor va crește de la 2,36 miliarde USD în 2022 la 25,85 miliarde USD până în 2029.

Deci, dacă sunteți în căutarea unei cariere inovatoare, atunci industria securității cibernetice ar putea fi cea potrivită pentru dvs. Protegrity, un furnizor internațional de soluții de protecție a datelor, caută noi membri ai echipei care doresc să aibă un impact într-o companie care prioritizează ceva la care ne pasă tuturor: confidențialitatea noastră.

Avem nevoie de oameni care să recunoască oportunitatea, să poată planifica eficient, să ia măsuri și să execute pe piața întreprinderilor cu echipele noastre globale intuitive, diverse și orientate spre viitor.

Deci, ești pregătit să colaborezi cu cei mai buni în securitatea datelor?

Alăturați-vă nouă în această călătorie și faceți un impact cu unul dintre cei mai importanți 25 de furnizori globali de software. Așteptăm cu nerăbdare să facem lumea noastră să devină un loc mai bun alături de tine în echipa noastră.

Ocazia

Directorul Channel and Alliances – Regatul Unit și Irlanda va conduce activitatea partenerilor cu partenerii de tehnologie (Cloud și ISV) și servicii profesionale din Regatul Unit și Irlanda. Persoana va identifica și va recruta noi parteneri, va construi conducta și va atinge obiectivele de venituri cu obiectivele Go-to-Market. Această persoană este un maestru în implicarea și obținerea de rezultate cu echipele de vânzări, pre-vânzare și servicii ale partenerului. Acest rol va fi măsurat prin accelerarea vânzărilor Protegrity prin Partners și Channel.

Responsabilitati

  • Candidatul construiește un canal de vânzări și conduce ARR prin parteneri și canal din regiune.
  • Succesul se măsoară în tranzacții încheiate cu o cotă de 1 milion EUR plus.
  • Implementarea locală și interpretarea strategiei globale pentru parteneri
  • Conduceți dezvoltarea locală și execuția activităților de introducere pe piață, inclusiv activarea partenerilor, conștientizarea, generarea cererii și accelerarea conductei, lucrând în mod interfuncțional cu echipele Protegrity de vânzări, pre-vânzare, servicii și marketing.
  • Gestionați și raportați progresul față de țintă atât managementului de linie, cât și managementului regional
  • Abilitățile tale de comunicare trebuie să fie puternice și trebuie să ai capacitatea de a crea nevoia și relațiile pentru a asigura succesul.

Calificări necesare

  • Cel puțin 5 ani de experiență în construirea de alianțe și canale pe piața UK&I
  • Realizarea constantă a cotei.
  • Abilitatea de a călători în (până la 30%)
  • Abilități de prezentare demonstrate
  • Abilități puternice de rezolvare a problemelor și de analiză
  • Abilități interpersonale bine dezvoltate, cu abilitatea de a se înțelege cu personalități diverse
  • O înțelegere solidă a vânzărilor de licențe pe bază de abonament

Abilități specifice

  • Înțelegeți afacerea partenerilor și aliniați soluțiile Protegrity, jocurile de vânzări și cazurile de utilizare pentru a dezvolta propuneri convingătoare pentru Go-to-Market
  • Cunoștințe demonstrate ale industriei pe diverse subiecte; Cloud, SaaS, Cloud Data Warehouses, Analytics, Big Data, AI/ML, Securitate/Confidențialitate a datelor
  • Vânzarea bazată pe soluții de soluții centrate pe date
  • Rețeaua de contacte în cadrul partenerilor PS & Channel din Marea Britanie

Oferim un salariu competitiv și beneficii cuprinzătoare cu concediu generos și concediu. De asemenea, tuturor angajaților li se oferă acces la învățare și dezvoltare continuă.

Asigurarea unui loc de muncă divers și incluziv este prioritatea noastră. Ne angajăm într-un mediu de acceptare în care sunteți liber să vă aduceți pe deplin la muncă. Toți solicitanții calificați și angajații actuali nu vor fi discriminați pe criterii de rasă, culoare, religie, sex, orientare sexuală, identitate de gen, vârstă, origine națională, dizabilitate sau statut de veteran.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Protegrity pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Protegrity pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Protegrity locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?