Channel Manager

Companie angajatoare: Enel Energie Muntenia
Contract: perioada nedeterminata
Judete acoperite: Iasi, Botosani, Suceava, Bacau, Vaslui, Neamt, Vrancea

Responsabilitatile postului:

  • Prospectarea pieței pentru identificarea partenerilor prin care se poate realiza activitatatea de furnizare energie si gaze naturale;

  • Realizarea analizei de portofoliu a partenerilor in vederea determinarii profilului, a capacitatii de adaptare a ofertelor disponibile si a nevoilor pentru clientii existenti si potentiali;

  • Gestioneaza in mod direct relatia cu magazinele alocate in zonele de activitate;

  • Gestioneaza relatia cu partenerii din zonele de activitate, transmitand si dezvoltand impreuna un plan de indeplinire a obiectivelor de vanzari si de dezvoltare a business-ului;

  • Prospecteaza piata in vederea deschiderii sau inchiderii unor magazine;

  • Redactarea si prezentarea ofertelor de furnizare energie pentru realizarea de contracte de furnizare prin intermediul partenerilor, in cazul contactarii directe a clientilor de catre parteneri;

  • Asigurarea consultantei de specialitate, prin utilizarea resurselor interne din companie, avand capacitatea de relationare si sintetizare a informatiilor ce sunt livrate partenerilor;

  • Reprezentarea partenerior din portofoliu in realizarea analizelor de profitabilitate si a propunerilor de modificare, completarea elementelor ce definesc produsul, serviciul cu valoare adaugata oferit, propunerea de solutii tehnice si /sau financiare si in mod particular a cresterii retentiei clientilor adusi de catre parteneri.

Cine esti?

  • Absolvent studii superioare;
  • Ai experienta anterioara in gestionarea unui magazin/business de retail;
  • Ai un avantaj daca ai experienta in activitati specifice sectorului energiei si/sau vanzare de produse sau servicii;
  • Ai cunostinte avansate de Word, Excel, PowerPoint;
  • Cunosti legislatia specifica pietei de energie electrica - avantaj;
  • Stapanesti limba engleza la un nivel mediu;

Ce cautam?

  • Competente management al unui portofoliu de clienti;
  • Competente de comunicare în situații dificile;
  • Competente de negociere și comunicare influentă;
  • Abilitati de analiza;
  • Flexibilitate și capacitatea de adaptare în relaționare;
  • Orientare catre rezolvarea de probleme si obtinerea de rezultate;
  • Capacitatea de a lucra in echipa;
  • Spirit intreprinzator, proactiv;
  • Etica si integritate;
  • Dorinta continua de perfectionare.

Suna ca un job perfect? Avem chiar mai multe de oferit:

  • Contract perioada nedeterminata
  • Pachet salarial competitiv;
  • Reduceri pentru servicii medicale;
  • Zile libere in plus (Zi de naștere, Ziua energetică) + Zile de concediu suplimentar în funcție de vechimea în muncă;
  • Rambursarea unei părți din biletul de vacanta;
  • Oferte speciale pentru angajații noștri din partea colaboratorilor noștri;
  • Oportunități de dezvoltare profesională reală;
  • Mediu de lucru internațional și oportunități de călătorie;
  • Programul de integrare într-o echipă profesională, tanară și dinamică.

Ce altceva trebuie să știți?

Va informam ca toate aplicatiile primite vor fi tratate cu confidentialitate. Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date Enel pentru o perioada nu mai mare de un an.

Daca vrei sa afli mai mult despre modul in care Enel iti proceseaza datele tale referitoare la candidatura ta poti accesa acest link oricand doresti:

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ENEL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ENEL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ENEL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?