Chimist analize laborator de mediu

CANDIDATUL IDEAL

  • Are studii superioare/ post universitare in specializarea : chimist, inginer chimist.
  • Are experienta de minim 5 ani in cadrul unui laborator de incercari fizico - chimice;
  • Are experienta in efectuarea de incercari de laborator prin metode spectofotometrice( IR, UV-VIS) si gas cromatografice;
  • Experienta de lucru in efectuarea de incercari metode ICP -MS constituie avantaj;

DESCRIEREA POSTULUI

  • Executa incercari in cadrul Laboratorului de incercari fizico - chimice
  • Valideaza metode interne de lucru sau standardizate pentru determinarea parametrilor fizico - chimici din probele de lucru;
  • Calculeaza incertitudinea de masurare la incercarile fizico - chimice efectuate in laborator;
  • Efectueaza analiza capabilitatii laboratorului;
  • Inscrie participarea laboratorului si participa la scheme interlaboratoare;
  • Urmareste implementarea si mentinerea sistemului de management al calitatii in activitatile desfasurate de echipa laboratorului conform SR EN ISO/CEI 17025;
  • Intocmeste si aplica procedurile generale, specifice si instructiunile de lucru specifice in cadrul laboratorului ;
  • intocmeste buletinele de incercare

DESCRIEREA COMPANIEI

Blumenfield Science - Centrul de Cercetare pentru Protectia Mediului, reprezinta divizia stiintifica a companiei de consultanta in domeniul protectiei mediului BLUMENFIELD.

In cadrul Blumenfield Science se gasesc laboratoare de analize microbiologice, determinari biologice si incercari fizico - chimice.

Laboratorul de incercari fizico - chimice realizeaza determinari asupra probelor de apa, sol, sedimente, namoluri, deseuri si masuratori ale nivelului de zgomot si indicatorilor de calitate ai aerului.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC BLUMENFIELD SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC BLUMENFIELD SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC BLUMENFIELD SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?