Posturi disponibile:

  • 2

Descrierea postului:

Acest post este un post clasic de chimist, foarte frecvent întâlnit în laboratoarele de chimie. Se poate aplica cu sau fără studii superioare de chimie (necesar liceul de chimie în lipsa studiilor superioare). Acest post presupune una sau mai multe dintre următoarele activități:

  • Executare de:
    • extracții cu solvent;
    • mineralizări;
    • mojarări;
    • diverse alte faze preparative ale analizelor chimice.
  • Preparare soluții;
  • Spălare sticlărie;
  • Preluarea probelor de la recepție probe;
  • Înregistrarea probelor primite
  • Împărțirea probelor lichide în volume mai mici specifice fiecărei analize (eșantionare);
  • Executarea analizelor electrochimice (pH, conductivitate, oxigen dizolvat, TDS, fluor etc);
  • Executarea altor analize specifice (turbiditate. clor liber, etc);
  • Etichetarea eșantioanelor rezultate și ordonarea lor în frigidere.

    Program lucru:

    • 10:00 - 18:00

    Cerințe eliminatorii:

    • Domiciliul pe raza judeţului Prahova.  Vă rugăm nu aplicați din alte județe;
    • Programul de lucru este specific, 10:00 - 18:00, este un program decalat cu 2 ore față de ceilalți angajați pentru a putea înregistra probele și a le eșantiona pentru ziua următoare. Dacă nu sunteți compatibil/ă cu acest program vă rugăm nu aplicați!
    • Cunoștințe teoretice și/sau practice de chimie.

    Cerințe standard:

    • Păstrarea curățeniei la locul de muncă;
    • Cunoașterea echipamentelor standard de laborator;
    • Cunoașterea tehnicilor standard de lucru în laborator (titrare, gravimetrie, volumetrie etc.);
    • Lucrul în echipă.

    Beneficii:

    • Mediu de lucru liniștit și prietenos;
    • Loc de muncă stabil pe perioadă nedeterminată (după cele 6 luni de probă);
    • Bonuri de masă;
    • Orar stabil de muncă (nu se cer ore peste program);
    • Prime pentru rezultate deosebite.

    Detalii și oportunități de avansare:

    • Prima angajare este pe perioadă determinată de 6 luni pentru a a dobândi competențele necesare prin formare internă în laborator. Dacă aveți deja experiență specifica în domeniu se poate negocia perioadă nedeterminată.
    • Pentru cei fără studii superioare, următorul palier de avansare este către postul de "Tehnician șef";
    • Pentru cei cu studii superioare, avansările pot fi după cum urmează: "Inginer chimist", "Analist chimist specialist", "Șef de departament", "Șef de laborator".

    Interviul constă în:

    • Orientare în laborator;
    • Testarea cunoștințelor de bază;
    • Discuție liberă bazată pe CV.

    Constituie un avantaj:

    • Experiența de lucru reală în laborator;
    • Operarea facilă a calculatorului și a tabletei;
    • Domiciliul în Ploiești.

    Vizitați site-ul nostru pentru a viziona laboratorul.

    • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC BIOSOL PSI SRL pe Angajat.ro?

    • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC BIOSOL PSI SRL pe Angajat.ro?

    • Pe ce poziții are SC BIOSOL PSI SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?