Client Activation & Management Specialist (1 an)

Contract pe  perioada determinata de 1 an, prin agentie leasing de personal

Responsabilitatile postului:

  • Deruleaza activitati aferente contractului pentru serviciul de distributie incheiate cu operatorii din cadrul E-Distributie si Distribuitori neconcesionari
  • Realizeaza actiuni in sistemele informatice utilizate in vederea asigurarii activarii contractelor de furnizare, emiterii facturilor catre clienti, corectiilor necesare, rezilierii contractelor de furnizare - cu respectarea procedurilor si instructiunilor de lucru in vigoare;
  • Monitorizeaza zilnic activitatea partenerilor externi, acordandu-le suport si training ;
  • Verifica rapoartele zilnice si coordoneaza activitatea cu partenerii externi in ceea ce priveste externalizarea lurarilor;
  • Analizeaza si propune moduri de lucru noi sau optimizarea celor existente in vederea atingerii obiectivelor stabilite;
  • Trateaza solicitarile/reclamatiile clientilor si din departamentele interne in vederea asigurarii activarii sau rezilierii contractelor, dar si emiterii facturilor;
  • Colaborareaza cu departamentele din toata organizatia in vederea asigurarii functionarii proceselor end-to-end8. Răspunde pentru desfasurarea activitatii cu respectarea legislaţiei în vigoare, asigurarea confidenţialităţii şi secretului de serviciu, în condiţii de calitate şi la termenele stabilite;

Ce cautam?

  • Absolvent studii superioare;
  • Experienta anterioara de minim 1 an in piata energiei electrice reprezinta un avantaj;
  • Cunostinte operare PC (MS Office, aplicatii tip CRM-CROS, SAP);
  • Cunostinte de administrare si urmarire a derularii contractelor;
  • Cunoasterea legislatiei specifice aplicabile in domeniul furnizarii energiei electrice constituie un avantaj;
  • Cunostinte tehnice generale despre instalatiile de energie electrica constituie un avantaj;
  • Cunostinte generale despre piata de energie electrica constituie un avantaj.

Suna ca un job perfect? Avem chiar mai multe de oferit:

  • Contract: perioada determinata 1 an
  • Pachet salarial competitiv;
  • Reduceri pentru servicii medicale;
  • Zile libere in plus (Zi de naștere, Ziua energetică) + Zile de concediu suplimentar în funcție de vechimea în muncă;
  • Rambursarea unei părți din biletul de vacanta;
  • Oferte speciale pentru angajații noștri din partea colaboratorilor noștri;
  • Oportunități de dezvoltare profesională reală;
  • Mediu de lucru internațional și oportunități de călătorie;
  • Programul de integrare într-o echipă profesională, tanară și dinamică.

Ce altceva trebuie să știți?
Va informam ca toate aplicatiile primite vor fi tratate cu confidentialitate. Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date Enel pentru o perioada nu mai mare de un an.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ENEL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ENEL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ENEL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?