Cloud Engineer and Automation specialist

Descrierea postului

Cerințe:

Abilitati tehnice

  • Trebuie să aibă cunoștințe IT foarte ample care acoperă domeniile de infrastructură (rețea, securitate)
  • trebuie să aibă cunoștințe de automatizare Azure și să fie dispus să învețe tehnologii cloud de la cel puțin unul dintre ceilalți furnizori mari (Amazon, Google)
  • minimum 10 ani de experiență ca consultant în infrastructură, cu accent pe
  • implementări automate
  • scripting
  • de asemenea, în platformele cloud
  • experiență dovedită în automatizarea implementării pe baza parametrilor și cu cât mai puțină interacțiune umană
  • experiențe în crearea documentației tehnice
  • experiențe în întreprinderi mari (> 500 de utilizatori)
  • cunoștințe despre Terraform, Powershell, altele

Abilități non-tehnice

  • Limba: franceza (de preferat) sau nativ olandez cu foarte bune cunostinte pasive a a doua limba. Engleza este folosită în majoritatea întâlnirilor cu clienții noștri și este obligatorie pentru documentare
  • abilități analitice în rezolvarea incidentelor și problemelor
  • trebuie să fie un jucător de echipă
  • trebuie să poată lucra independent
  • trebuie să fie orientat spre client și afaceri
  • trebuie să aibă o mentalitate practică
  • capabil să învețe rapid produse și medii noi
  • capabil să revizuiască și să valideze procesele și documentația
  • capabil să ofere abordări pragmatice și să păstreze soluțiile cât mai simple posibil
  • o experiență anterioară de lucru în sectorul energetic în Belgia reprezintă un plus

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la OneSource Consulting pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la OneSource Consulting pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are OneSource Consulting locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?