Cloud Security and Compliance Manager

Căutați să lucrați la un proiect interesant, greenfield, cu o opțiune de lucru de la distanță?

Sunteți pasionat de securitate și conformitate?

Daca da.. aplica si trimite-ne CV-ul tau. Vă vom contacta în termen de 12 ore pentru a discuta mai multe dacă vă calificați pentru acest rol.

Clientul nostru caută un Cloud Security and Compliance Manager pentru a conduce activitățile de conformitate în cloud.

Responsabilitati

  • Asigurarea că cloud AI respectă standardele naționale și internaționale (ISO27001, CSA Star)
  • Implementarea controalelor și politicilor de securitate în conformitate cu cerințele de conformitate
  • Responsabil pentru securitatea operațiunilor în cloud (IAM, KMS) și implicat în îmbunătățirea maturității securității cloud AI
  • Documentarea controalelor și politicilor de securitate în cloud

Calificări

  • Experiență de cel puțin 5 ani în operațiuni de securitate cloud
  • Cel puțin 2 ani de experiență în politici și proceduri GRC
  • Experiență cu platforme de cloud public, cum ar fi AWS, GCP și Azure
  • Cunoașterea cadrelor și reglementărilor de securitate precum ISO27001, CSA Star
  • Securitate cloud și certificări GRC relevante (Azure AZ 500, AWS, CCSK etc.)

Locație

  • la distanta
  • Posibilitatea de a călători 20-30% din timp la Riad, Arabia Saudită

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Hays pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Hays pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Hays locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?