Cloud Security Technical Role (All genders)

Practica de securitate a Accenture este una dintre domeniile cu cea mai rapidă creștere ale afacerii, cu planuri de creștere semnificative prin recrutare și achiziții suplimentare. Veți avea oportunități de a vă perfecționa abilitățile funcționale și expertiza în securitatea cibernetică, strategie și managementul riscurilor. Varietatea și amploarea muncii pe care le desfășurăm, precum și experiența pe care o oferă, oferă o platformă imbatabilă pentru a construi o carieră. Veți învăța, crește și avansa într-o cultură inovatoare care se dezvoltă pe succesul comun și moduri diverse de gândire și vă oferă oportunități fără limite care vă pot conduce cariera în moduri noi și interesante.

Profesionisti Accenture Security :

· Sunt foarte credibili, având capacitatea de a se angaja într-o agendă largă de conducere. Deține atributele personale și profesionale necesare pentru a ghida conducerea senior în formularea strategiilor care produc capacități de securitate de protecție robuste și dinamice și capacități de rezistență a întreprinderii.

· Deține o experiență profundă în industrie suficientă pentru a înțelege nuanțele unei industrie și pentru a ghida directorii clienți în dezvoltarea strategiilor adecvate cu capacitate limitată și peisaje de amenințări în continuă schimbare.

· Înțelege nevoile actuale și viitoare ale clienților în contextul pieței de securitate și al dinamicii industriei clienților și aplică perspective pentru a recomanda crearea de valoare pe termen scurt/lung pentru clienții cu un nivel adecvat de impact.

Profesioniștii în Cloud Security Rolul tehnic lucrează cu clienții și alte echipe Accenture la soluții tehnice pentru implementarea controalelor Cloud Security care optimizează implementarea și operațiunile prin automatizare și integrări în cloud. Căutăm să creștem echipa noastră de oameni cu cunoștințe tehnice despre AWS, Azure sau GCP Security pentru a ajuta clienții mari din Europa să facă tranziția către cloud și să optimizeze cloud-ul pentru a permite beneficiile cloud-ului.

Responsabilitati cheie:

· Rezolvați probleme complexe de afaceri în domeniul Cloud Security, lucrând îndeaproape cu alte echipe Accenture și clienți mari din Europa

· Proiectați și dezvoltați soluții specializate de securitate în cloud care protejează sistemele, aplicațiile și datele întreprinderii prin stabilirea automatizării controalelor de securitate în cloud

· Evaluează soluții de implementare cu un grad ridicat de automatizare și propune clientului opțiuni pentru a facilita luarea deciziilor.

· Acționați independent pentru a determina și implementa metode și proceduri tehnice și pentru a sprijini zi de zi deciziile cu impact asupra satisfacției clienților.

· Implementați controale de securitate în cloud, automatizați implementarea și oferiți expertiză în integrare.

· Interacționează cu managementul superior al unui client (uneori părți interesate non-tehnice)

· Gestionați și coordonați cu alte echipe Accenture pentru a furniza lucrări și automatizări specializate Secure Cloud.

Ce este în el pentru tine:

· Aduceți inovația, inteligența și experiența în industrie Cloud Security împreună cu cele mai noi tehnologii pentru a ajuta clienții să inoveze la scară și să transforme afacerile mari

· Transformați ideile inovatoare în diferențierea afacerii prin crearea de soluții de securitate cloud automatizate personalizate

· Furnizați proiecte pentru clienți globali folosind cea mai recentă tehnologie și automatizare pentru a obține viteză și scară.

· Colaborați cu cele mai strălucite minți din domeniul securității și utilizați cea mai tare tehnologie pentru a inova și a crea soluții de securitate pentru a ajuta clienții să dezvolte rezistență și un impact social pozitiv

· Interacționați cu încredere cu părțile interesate foarte poziționate, interne și externe, cu clienții și ecosistemul soluțiilor tehnologice. Individualitatea, autenticitatea și incluziunea sunt aspecte de bază ale culturii noastre. La Accenture, prețuim pasiunea și punctele forte ale angajaților noștri și îi ajutăm să obțină performanțe ridicate în cariera lor.

Cerințe cheie:

· Experiență practică în arhitectura de securitate Cloud (AWS/GCP/Microsoft Azure), inginerie de securitate sau experiență echivalentă cu certificare cloud specifică.

· Înțelegerea puternică a conceptelor de securitate și management al riscurilor, securitatea infrastructurii, arhitectura de rețea, securitatea sistemului/aplicației și securitatea datelor, susținută de o certificare recunoscută în industrie în securitate, cum ar fi CISSP, CCSP, CCSK, CISA, CISM etc.

· Experiența în cloud și automatizarea infrastructurii cu limbaje de scripting și instrumente precum Terraform, Python și JSON ar fi avantajoasă.

· Experiență în practica și instrumentele Dev-ops, Containers, ciclul de viață securizat al dezvoltării sau experiența în gestionarea sau rularea operațiunilor Azure, AWS sau GCP avantajoase

· Capacitate dovedită de a lucra creativ și analitic într-un mediu de rezolvare a problemelor

· Limba engleză de afaceri excelentă (scrisă și orală) și capacitatea de a comunica cu părțile interesate non-tehnice

Despre Accenture:

Accenture este o companie lider globală de servicii profesionale, oferind o gamă largă de servicii în strategie și consultanță, interactive, tehnologie și operațiuni, cu capabilități digitale în toate aceste servicii. Combinăm o experiență de neegalat și capacități specializate în peste 40 de industrii — alimentate de cea mai mare rețea din lume de centre de tehnologie avansată și operațiuni inteligente. Cu 509.000 de oameni care deservesc clienții din peste 120 de țări, Accenture aduce inovație continuă pentru a ajuta clienții să-și îmbunătățească performanța și să creeze valoare durabilă în cadrul întreprinderilor lor. Vizitați-ne pe www.accenture.com

Accenture este un angajator cu șanse egale și acceptă cererile din toate secțiunile societății și nu discriminează pe motive de rasă, religie sau convingeri, origine etnică sau națională, dizabilitate, vârstă, cetățenie, stare civilă, casnică sau parteneriat civil, sex orientare sau identitate de gen sau orice altă bază, așa cum este protejată de legea aplicabilă. Credem în incluziune și diversitate și în sprijinirea întregii persoane. Valorile noastre de bază includ Stewardship, Cei mai buni oameni, Crearea valorii pentru clienți, O rețea globală, Respectul pentru individ și Integritatea. An de an, Accenture este recunoscut la nivel mondial nu doar pentru performanța în afaceri, ci și pentru incluziune și diversitate.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Accenture pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Accenture pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Accenture locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?