Commercial Analyst

Responsabilitati:
  • Gestionarea zilnică a activităților de asistență comercială în sfera contului de grup OEM, inclusiv registrul de lucru trimestrial de vânzări, modificări OIP, mărfuri premium, componente de risc, fluctuație EDI etc.
  • Mențineți listele de prețuri post-vânzare
  • Generați rapoarte săptămânale ale grupului OEM
  • Legătura cu alți analiști de date pentru a asigura standarde și proceduri comerciale comune
  • Intocmirea prognozelor lunare de vanzari
  • Generați defecțiuni PPR la lansarea globală PPR
  • Gestionați sistemele și instrumentele interne de date
  • Lucrul cu o varietate de echipe la nivel global pentru a sprijini cerințele grupului OEM și pentru a îndeplini așteptările interne de afaceri

Ce așteptăm de la candidat:
  • Gradul universitar dorit
  • Experienta de peste 2 ani in industria auto pe post similar
  • Bună înțelegere a afacerii auto
  • Cunostinte in Microsoft Office
  • Fluență în limba engleză atât scris cât și vorbit

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Lear Corporation pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Lear Corporation pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Lear Corporation locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?