Commercial Manager

Adecco recrutează pentru clientul său - un jucător european major în servicii de lanț de aprovizionare de peste 25 de ani; un Manager Comercial motivat și cu experiență să se alăture echipei din România ! În calitate de Director Comercial, veți fi responsabil pentru toate activitățile comerciale și managementul echipei noastre comerciale.

Pozitia:

În acest rol, sunteți fața companiei noastre și prima expunere a clienților noștri la compania noastră în creștere. Veți conduce afaceri noi, veți menține un portofoliu de clienți și veți crește conturile existente.

Acesta este, de asemenea, un rol consultativ de vânzări în timp ce proiectați soluții de transport, ascultând nevoile clienților. De la prospectare până la încheierea unei tranzacții, veți valorifica rețeaua companiei, tehnologia, procesele și experții în domeniu pentru a îmbunătăți nevoile de transport ale clienților noștri.

Responsabilitățile cheie ale rolului includ, dar nu se limitează la:

· Dezvoltarea strategiei comerciale si a directiei comerciale a proiectelor

· Negocierea cu clientii, furnizorii si producatorii

· Construirea și gestionarea relațiilor cu clienții

· Efectuarea de studii de piata

· Monitorizarea progresului proiectelor

· Supravegherea performantei echipei comerciale

· Oferirea de direcție echipei de proiect

· Urmărirea de noi oportunități de afaceri

· Monitorizarea cheltuielilor bugetare

· Identificarea și gestionarea riscurilor comerciale

· Raportarea periodică a activității comerciale și a P&L-ului agenției.

Candidatul de succes:

Candidatul de succes va fi capabil să demonstreze abilități analitice puternice și abilități de rezolvare a problemelor, să fie un jucător de echipă cu abilități interpersonale puternice, precum și să fie foarte automotivat și să aibă un angajament pentru dezvoltarea personală continuă.

Atributele pe care le căutăm sunt:

• Au experiență de lucru într-o poziție similară de conducere de min 3 ani.

• Studii universitare (Transporturi, Logistica, Economie sau Administrarea Afacerilor).

• Aveți o cunoaștere largă a lanțului de aprovizionare / transport / mediu logistic și tendințe.

• Experiență de succes în managementul echipei

• Orientare spre rezultate cu un nivel ridicat de angajament al clientului

• Cunoști fluent în română și engleză, atât scris cât și vorbit (franceza este un plus).

În plus, tu:

• Va face parte dintr-un grup internațional în creștere rapidă

• Expunere și potențial de afaceri pe piața noastră de nișă (transport rutier internațional)

• Pachet salarial atractiv

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Adecco pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Adecco pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Adecco locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?