Commodity Buyer Services

Descrierea postului:

Cautam Servicii Cumparator Marfuri in echipa noastra de Achizitii Indirecte Materiale pentru fabrica noastra din Timisoara.

Responsabilitati:

  • Sprijinirea cumpărătorului principal în stabilirea și extinderea foii de parcurs pentru grupele de bunuri alocate;
  • Observarea și analiza piețelor de achiziții, identificarea de noi tehnologii și înlocuitori și noi furnizori; optimizarea portofoliului de furnizori regionali pe baza managementului nostru de risc;
  • Sprijin în integrarea timpurie a furnizorilor pentru proiecte de inovare pentru dezvoltarea de noi tehnologii și înlocuitori cu know-how-ul corespunzător;
  • Participa la optimizarea proceselor de achizitie relevante;
  • Asigurarea evaluarii, selectiei, aprobarii si dezvoltarii furnizorilor, in cooperare cu departamentele de specialitate relevante; implicarea în auditarea furnizorilor;
  • Solicitarea, compararea si evaluarea ofertelor, tinand cont de pret, calitate, performanta de livrare si tehnologie pentru materialele si/sau serviciile solicitate de catre departamente; Clarificarea detaliilor cu clienții interni și furnizorii externi, dacă este necesar.

Cerințe:

  • Grad academic;
  • Minim 3-5 ani experienta, necesar pe acelasi post;
  • Cunostinte in domeniul IT si experienta in negocierea de contracte legate de IT;
  • Foarte bune abilități de negociere și orientare către proces/obiectiv și gândire analitică;
  • Limba engleză fluentă obligatorie/limba germană reprezintă un plus;
  • Bune cunoștințe de calculator cu instrumente MS Office.

Beneficii:

  • Șansa de a-ți dezvolta cariera într-o companie multinațională de renume;
  • Expunerea la un mediu de creștere ridicată bine poziționat de-a lungul megatendințelor;
  • Program de lucru flexibil;
  • Programe de dezvoltare profesională și personală;
  • Oportunitati de avansare in cariera.

Dacă sunteți o persoană entuziastă și doriți să vă dezvoltați profesional într-un mediu internațional, vă rugăm să ne trimiteți candidatura dvs.!

Toți candidații care se potrivesc profilului vor fi contactați în maxim 3 săptămâni.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la DRÄXLMAIER Group pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la DRÄXLMAIER Group pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are DRÄXLMAIER Group locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?