Departamentul Purchasing Components EE recruteaza Commodity Buyer. Profită  de oportunitatea  de a te altura unei echipe energice și entuziaste!

 Responsabilitati:

  • Solicită oferte de preț din piața din regiunea alocată și întocmește comparații relevante pentru materiile prime vizate;
  • Verifică, din punct de vedere comercial, contractele de achiziție și la nevoie intervine în clarificarea diverselor detalii ale contractului, specifice ariei de responsabilitate, în colaborare cu departamentele relevante (ex: Legal, etc);
  • Negociază termenii contractuali, având în vedere obiectivele interne;
  • Identifică noi furnizori; optimizarea portofoliului furnizorilor locali prin raportarea la prețuri, calitate, performanță de livrare și logistică, tehnologie, competitivitate și conform managementul riscului;
  • Asigură identificarea, evaluarea, selectarea și aprobarea furnizorilor, în cooperare cu unitățile relevante;
  • Negociază prețurile la nivelul de referință și determiă condițiile de livrare și de plată cu furnizorii, incluzand deprtamentele corespunzatoare (de ex: achizitii/ logistică / calitate).

 Cerinte:

  • Studii superioare finalizate Electronice/Mechatronice;
  • Experiența în domeniu de 2-3 ani;
  • Cunoștințe PC (MS-Office);
  • Limba engleză – nivel Avansat;
  • Persoana sociabila, dornica sa invete si proactiva

Beneficii:

  • Training inițial;
  • Posibilități de avansare în carieră;
  • Mediu de lucru competitive

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la DRÄXLMAIER România pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la DRÄXLMAIER România pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are DRÄXLMAIER România locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?