Compliance QA Tester – PlayStation

Descrierea companiei

A te alătura jocului nostru înseamnă a fi parte a unui inovator de top în domeniul jocurilor de noroc. Gameloft® este lider în dezvoltarea și publicarea de jocuri, creându-le pentru toate platformele digitale cu o audiență uimitoare de 80 de milioane de utilizatori lunari. Catalogul nostru include fiecare gen, iar jocurile noastre sunt la fel de variate ca și noi. Operăm propriile noastre francize stabilite, cum ar fi Asphalt®, Order & Chaos, Modern Combat și Dungeon Hunter și, de asemenea, colaborăm cu mari deținători de drepturi, inclusiv Universal, Illumination Entertainment, Disney®, Marvel®, Hasbro®, Fox Digital Entertainment, Mattel® și Ferrari. ®.

Distribuim jocurile noastre în peste 100 de țări și angajăm 3600 de oameni în întreaga lume. Acceptăm provocările și suntem întotdeauna pregătiți pentru următorul lucru important. Nu esti inca convins?

Avem parteneriate cu licee și universități din întreaga lume și sprijinim activitatea acestora prin împărtășirea cunoștințelor și mentorat viitorilor profesioniști. Cunoaștem importanța schimbului de cunoștințe pentru a construi generații viitoare sănătoase și inteligente. Creștem talentul și ne străduim să fim un exemplu pentru tineri găzduind în mod regulat seminarii pentru studenți, ateliere pentru liceeni și profesori. Deci, ce spui? Ești gata să fii nu doar o altă față în spatele unui ecran de computer, ci un Gamelofter care lucrează într-un mediu de sprijin, care se implică și dă înapoi comunității?

www.gameloft.ro

Descrierea postului

Testerii de conformitate Gameloft se asigură că standardele și cerințele pentru Console (Microsoft Xbox, Nintendo Switch, Sony PlayStation) sunt respectate și implementate corect în jocurile pe care le testează. Veți colabora strâns cu alți testatori sau specialiști de conformitate, echipe de producție și echipe de asistență tehnică.

Validarea jocurilor pentru trimitere cu succes la prima încercare va fi măsura dvs. de eficacitate.

Responsabilitati
  • Testează și raportează în mod autonom erorile privind cerințele atribuite Consolei;
  • Stăpânește rapid cel puțin o platformă de consolă lucrând alături și învățând de la colegii tăi mai experimentați;
  • Colaborează cu colegii după cum este necesar pentru a acoperi toate cerințele și solicitările înainte de termenul limită;
  • Asigurați-vă că erorile au nivelul corect de detalii logice și tehnice (nu este nevoie de solicitări de informații din partea dezvoltatorilor de jocuri);
  • Rămâneți la curent cu cele mai recente dezvoltări tehnice și actualizări ale cerințelor pe cel puțin o platformă de consolă;
  • Pregătiți și trimiteți rapoarte de asigurare a calității conformității, validând titlul pentru depunere.
Calificări
  • Minim 6 luni de experiență QA pe Xbox, Switch sau PlayStation;
  • Know-how de bază privind metodologiile de testare și ciclul de viață al erorilor;
  • Cunoștințe tehnice de bază și specifice platformei de proces;
  • Familiarizat cu procesul și mediul de dezvoltare a jocurilor video;
  • Bune abilități de comunicare scrisă și vorbită;
  • Cunoștințe excelente de limba engleză;
  • Cunoștințe bune de MS Office (Excel, Word, PowerPoint);
  • Experiență de lucru cu instrumente de urmărire a erorilor și documentare (Jira, Confluence);
  • Abilitatea de a se adapta rapid sau de a cerceta noi tehnologii;
  • Fiți un jucător de echipă, având în același timp o mare etică în muncă;
  • Observație ascuțită și abilități analitice cu o mentalitate proactivă;
  • O pasiune pentru jocurile video.
Informații suplimentare

De ce să ni se alăture
  • Vrei să faci parte dintr-o experiență de excepție, în cadrul unei companii în continuă creștere!
  • Vrei să lucrezi cu oameni talentați care sunt pionieri în industrie!
  • Vrei să te alături unei companii globale și să cunoști oameni grozavi din întreaga lume!
Sau, doar pentru că ești în căutarea unui loc distractiv de lucru!

Ce vă poate oferi Gameloft Bucharest și mai mult?
  • Program de lucru hibrid disponibil
  • Zi liberă pentru ziua ta și aniversarea companiei
  • Consiliere psihologica gratuita
  • Pachet asigurare medicala, in parteneriat cu Clinica Regina Maria
  • Tichete de prânz
  • Climat de lucru favorabil, o echipă cu un stil de comunicare liber
  • O șansă de a lucra într-un mediu real multicultural
Alăturați-vă sondajului nostru

Ca parte a procesului nostru de recrutare, am dori să aflăm mai multe despre interesele dvs. atunci când aplicați în Gameloft prin intermediul acestui sondaj

. Răspunsurile dvs. sincere nu vor avea niciun impact asupra faptului că veți obține sau nu postul. Acestea vor fi folosite doar pentru a sprijini eforturile noastre continue de a potrivi marca Angajatorului cu așteptările candidatului nostru.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Gameloft pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Gameloft pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Gameloft locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?