Component Manufacture

Employment type: Permanent

Experience level: 1 - 2 years

Description

Căutăm un Component Manufacture pentru departamentul nostru de Assembly din Timișoara.

Profită de oportunitatea de a te altura unei echipe energice și entuziaste!

Responsabilități:

  • Montarea, prelucrarea si / sau producerea manuala a pieselor / componentelor /grupelor de productie in productia de prototip si serie;
  • Responsabil pentru pregatirea pieselor / componentelor in vederea asamblarii si pentru pentru montarea, prelucrarea si / sau productia manuala a reperelor comisionate. Premontarea componentelor si subansambelor in productia de serie;
  • Responsabil pentru asamblarea componentelor conform documentatiei tehnice: desene de executie, scheme electrice si pneumatice, comanda de prelucrare;
  • Responsabil pentru autocontrolul pe faze si operatii, precum si pentru controlul produsului final, pe baza documentelor specifice autocontrolului, a desenelor tehnice si a indicatiilor, conform procesului de asamblare si autocontrol;
  • Responsabil pentru calitatea produselor realízate si pentru identificarea si sortarea pieselor defecte;
  • Are responsabilitatea de a respecta disciplina tehnologica si indicatiile de lucru.

Cerințe:

  • Studii medii sau scoala profesionala;
  • Cunostinte tehnice: desen tehnic, cositorire (pistol de lipit), utilizarea diferitelor instrumente / scule (chei fixe, imbus, patent);
  • Cunostinte generale utilizare PC (optional);
  • Bune cunostinte de limba engleza reprezinta un avantaj;
  • Persoană comunicativă, cu disponibilitate spre învățare;
  • Abilitati de lucru in echipa, flexibilitate si o gandire orientata spre proces.

Beneficii:

  • Prime anuale;
  • Training inițial;
  • Mediu de lucru competitiv.

Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, te rugăm să aplici și online direct pe site-ul nostru, căutând titlul job-ului: Component Manufacture.

Toate persoanele care corespund profilului, vor fi contacte in maxim 3 săptămâni.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la DRÄXLMAIER România pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la DRÄXLMAIER România pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are DRÄXLMAIER România locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?