CONFECTIONERI SI CROITORI CU EXPERIENTA

Salar net
400 - 500 EURO / luna

Candidatul ideal

CONFECTIONER(cusatoreasa)
-Organizarea resurselor materiale și echipamentelor
- verifica starea tehnice a mașinii de cusut
- Recepționarea materiei prime croite
- Stabilirea etapelor de realizare a asamblărilor
- Execută operațiile de asamblare
- Operații de asamblare provizorie
- Operații de confecționare (îmbinare pe mașini de cusut )
- aplicare fermoare, nasturi, accesorii etc
- Operații de terminare/finisare
- Verifică produsele finite
- Controlul operației de coasere
- Verificarea remedierilor efectuate
- Asigură întreținerea utilajelor
- Proceduri de întreținere curentă (ungere cu ulei de mecanisme, curățare etc.);
- Anunțarea defecțiunilor complexe ale utilajelor

CROITOR:
- Identificarea materialelor necesare
- Pregătirea materialelor pentru croit
- Identificarea nevoilor de aprovizionare cu materii prime și materiale auxiliare
- Stabilirea necesarului de materiale de lucru
- Construiesc tipare pentru produse de îmbrăcăminte
- Stabilirea dimensiunilor tiparului
- Construiește, adaptează sau copiază designul pentru articolele de îmbrăcăminte; Desenează sau modifică tipare existente pentru a le adapta măsurilor clientului;
- Croiesc produsele de îmbrăcăminte
- Transpunerea tiparului pe material
- Realizarea pieselor componente ale tiparului
- Execută cusături manuale/mecanice
- Identificarea tipului de cusătură
- Ambalează produsul finit la standardele cerute;
- Modifică articole de îmbrăcăminte, coase pârțile componente, folosind ac și ață sau mașină de cusut;
- Execută proba
- Corectarea și ajustarea produsului
- Stabilirea detaliilor
- Finisează produsele de îmbrăcăminte
- Finisarea cusăturilor
-Coase nasturi, găuri de nasturi și butoniere, fermoare, pentru a finisa articolele de îmbrăcăminte;
- Călcatul produselor
- Verificarea finală

Descrierea jobului

  • Vrei să ai un loc de muncă sigur pe termen lung?
  • Condiții bune de muncă și atmosferă plăcută?
  • Program de lucru fix într-un schimb ( L-V 06.15-14.45) și timp suficient pentru familie?

Căutăm: CONFECȚIONERI ÎMBRĂCĂMINTE

Oferim pachet salarial:

Pentru persoanele cu experienţă
- Venit brut garantat începând cu 2.684 lei, iar în funcție de randamentul propriu chiar și 3.284 lei.

Firma de confectii textile axata pe productia de serii mici si medii.