Consilier Comercial Piese de Schimb si Service

RESPONSABILITĂŢI
- Vinde piese de schimb şi service (contracte şi intervenţii) la sediul clientului în sectorul geografic alocat;
- Organizează inspecţii şi verificări în câmp ale utilajelor agricole pentru clienţii care-i sunt arondaţi şi recomandă programarea acţiunilor de întreţinere a utilajelor;
- Preia comenzile de piese de schimb de la clienţi şi le transmite oferte;
- Prospectează piaţa, identifică clienţi noi şi ii fidelizează pe cei vechi;
- Negociază, încheie şi urmăreste derularea contractului de vânzare;
- Participă la târgurile locale şi naţionale şi la prezentări ale serviciilor şi produselor comercializate;
- Realizează diverse raportări.

CERINŢE
- Studii de specialitate în domeniile mecanic, electric sau hidraulic;
- Experienţă de minim 2 ani în vânzarea de piese de schimb sau alte produse cu caracter tehnic;
- Cunoştinţe softuri identificare piese de schimb - constituie avantaj;
- Cunoştinţe PC - nivel mediu;
- Limba engleză obligatoriu - nivel mediu;
- Permis de conducere - categoria B.

PROFIL CANDIDAT
- Abilităţi de comunicare şi negociere;
- Ascultare activă;
- Persoană serioasă, dornică de învăţare permanentă.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la IPSO SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la IPSO SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are IPSO SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?