Consilier juridic Real Estate

De 25 de ani, in Mega Image, povestile de succes se scriu pe perioade lungi de timp. Acestea sunt scrise de oameni pentru care pasiunea pentru excelenta, loialitatea si dorinta de a reusi indiferent de situatii, schimbari sau provocari reprezinta un mod de a trai si de a se dezvolta continuu.

Vino si tu in #ComunitateaMega!

 Uite care vor fi responsabilitatile tale:

  • Participarea la negocierea tranzacțiilor în care societatea urmează să devină parte și elaborarea de proiecte de astfel de contracte, asigurând legalitatea și siguranța operațiunii în care se angajează societatea;
  • Redactarea și vizarea de legalitate a tuturor tranzacțiilor imobiliare în care societatea este parte;
  • Inițierea, redactarea si vizarea de legalitate a tuturor documentelor/ a corespondentei, având legătură cu sau emise în scopul derulării în condiții optime a contractelor în care societatea este parte;
  • Oferirea, in mod proactiv, de consultanță juridică angajaților din cadrul celorlalte departamente, informandu-i cu privire la normele legale incidente activității acestora;
  • Gestionarea relației cu partenerii contractuali, notariate, cartea funciară;
  • Urmărirea derularii contractelor în care societatea este parte, monitorizând respectarea obligațiilor de către părți (inclusiv urmărirea procesului de facturare/încasare aferent contractelor de închiriere/subînchiriere și achitarea la termen a facturilor aferente), semnalând conducerii orice probleme sesizate, care ar putea impacta activitatea societății.

Nu vei face asta singur, ci alaturi de o echipa pasionata de a lucra cu si pentru oameni 😊

Ne dorim ca tu sa vii cu:

  • Experiență anterioară în domeniul juridic de minimum 5 ani;
  • Experiență în domeniile M&A și Real Estate de minimum 2 ani;
  • Cunoștințe de operare PC (MSOffice) la nivel avansat;
  • Cunoștințe de limbă engleză (scris și vorbit) la nivel avansat;
  • Excelente abilități de comunicare și negociere;
  • Diplomatie si flexibilitate in interactiunea cu ceilalti.

Ar fi ideal daca ai:

  • Experienta anterioara in cadrul unei companii multinationale.

Asa ca, pune-ti pe lista avantajele de a fi #mega:

  • Pachet variat de compensatii si beneficii;
  • Card de tichete de masa;
  • Bonus anual prin care iti rasplatim performanta si devotamentul;
  • Abonament medical;
  • Card de reduceri dedicat achizitionarii produselor Marca Proprie Mega Image;
  • Suport financiar pentru evenimente speciale din viata ta;
  • Reduceri dedicate iubitorilor de lectura, pasionatilor de shopping si celor care isi doresc sa se mentina “in forma”;
  • Posibilitatea de crestere in cariera si mobilitate interna.

Daca acest rol nu prezinta interes pentru tine, dar stii pe cineva caruia i s-ar potrivi, ne-am bucura sa dai de veste mai departe! 😊

#ConsilierJuridic #RealEstate #Contracte #MegaImage #Retail

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Mega Image pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Mega Image pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Mega Image locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?