Consilier juridic

AUTONET IMPORT firma, lider de piaţă ȋn domeniul pieselor și al accesoriilor auto, dorim să ne ȋntregim echipa!

Candidatul ideal:

• studii superioare juridice (licențiat în Drept)

• cunoștinţe avansate de limba engleză

• cunoștinţe de operare pe calculator: MS Office
• experiență în domeniu de minim 1 an constituie avantaj

• dorință de a se informa și perfecționa în permanență
• capacitate de concentrare, analiză, sinteză
• abilităţi de negociere și comunicare
• dinamism
• spirit de echipă

Responsabilități principale:

• asigură desfășurarea activității societății în conformitate cu normele legale în vigoare

• verifică, redactează și avizează contracte și alte tipuri de acte juridice;

• oferă consultanță juridică prin formularea de opinii de specialitate;

• redactează cereri și apărări în numele societății;

• reprezintă pe bază de mandat societatea în faţa instanţelor judecătoreşti în litigiile în care societatea este parte;

• reprezintă pe bază de mandat societatea în faţa autorităților și instituțiilor publice;

• ține evidența lucrărilor și documentelor care țin de activitatea departamentului juridic

Beneficii:

  • Pachet salarial atractiv
  • Bonuri de masa
  • Posibilitatea dezvoltarii personale si profesionale (+ traininguri) in cadrul unei companii in plina dezvoltare
  • Abonament medical la clinică privată de sănătate
  • Bookster
  • 7card

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC AUTONET IMPORT SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC AUTONET IMPORT SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC AUTONET IMPORT SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?