Confidential

Consilier juridic

  • Confidential

Profil:

  • Studii superioare in domeniul juridic
  • Cunostinte foarte bune de drept comercial si dreptul muncii (contracte, conflicte de munca, reprezentarea in instanta, recuperare de creante etc)
  • Bune abilitati de comunicare
  • Minim 3 ani experienta pe drept comercial/ dreptul muncii
  • Reprezinta avantaj experienta intr-o firma e productie
  • Simt de raspundere si orientare spre rezultat
  • Atentie la detalii si respectarea termenelor limita
  • Cunostinte de limba engleza la nivel conversational
  • Cunostinte foarte bune de operarea Microsoft Office ( Word, Excel)
  • Disponibilitate pentru deplasar in interes de serviciu / permis auto categoria B

Descrierea jobului:

  • Ofera proactiv consultanta juridica tuturor departamentelor din cadrul companiei, informandu-i cu privire la normele legale in vigoare corespondente activitatii acestora;
  • Gestioneaza relatia cu diverse institutii ale statului/parteneri cum ar fi: Registrul Comertului, Instante de Judecata, Primarii, Executori Judecatoresti, Birouri Notariale, etc;
  • Redacteaza si analizeaza contracte comerciale, acte constitutive, acte aditionale, hotarari AGA, etc;
  • Redacteaza si analizeaza diverse acte cu caracter juridic, raspunsuri la adrese, actiuni, notificari, somatii, intampinari, contestatii, plangeri, apeluri/recursuri, opinii juridice, sustinere cauze in instanta;
  • Initiaza si monitorizeaza intrega procedura de recuperare a creantelor pe cale legala, inclusiv caile ordinare si extraordinare de atac si aparare, participa la negocieri/concilieri directe cu toate partile implicate in proces;
  • Initiaza, redacteaza si vizeaza de legalitate orice documente si/sau corespondenta emise in scopul derularii in conditii optime a contractelor in care societatea este parte;
  • Participa la negocierea tranzactiilor in care societatea urmeaza sa devina parte si elaboreaza proiecte de astfel de contracte, asigurand legalitatea si siguranta operatiunii in care se angajeaza societatea;
  • Redacteaza si vizeaza de legalitate toate tranzactiile in care Societatea este parte;
  • Urmareste derularea contractelor in care societatea este parte, monitorizand respectarea obligatiilor de catre parti, semnaland conducerii orice probleme sesizate, care ar putea impacta activitatea societatii;
  • Intocmeste raportari periodice privind activitatea desfasurata;

Ce oferim:

  • Pachet salarial atractiv
  • Dezvoltare profesionala intr-o echipa dinamica, tanara si orientata catre performanta

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Confidential pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Confidential pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Confidential locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?