Consilier Relatii Clienti

nespecificat

Candidatul ideal

  • abilităţi foarte bune de comunicare prin telefon si e-mail;
  • studii superioare finalizate sau in curs de finalizare
  • orientare catre client, atitudine pozitiva;
  • cunoștințe în vânzari;
  • cunoștințe în soluționarea reclamațiilor;
  • dexteritate;
  • capacitate de lucru în echipa;
  • nivel de operare PC mediu.

Descrierea jobului

  • Preluarea apelurilor telefonice şi contactarea clienţilor;
  • Înregistrarea informaţiilor necesare în baza de date;
  • Urmărirea şi propunerea a noi modalităţi de rezolvare a sesizărilor/reclamaţiilor;
  • Menţinerea unei bune relaţii cu consumatorii de energie şi gaz;
  • Promovarea numelui, imaginii şi serviciilor funizorului de energie şi gaz;
  • Menţinerea şi dezvoltarea relaţiei cu clienţii;
  • Contactarea periodica a clienţilor şi potenţialilor clienţi prin intermediul telefonului după un orar şi cu o frecvenţă prestabilită;
  • Raportarea zilnică managerului.

Beneficii oferite:
  • Salariu fix şi bonusări pentru calitatea muncii si vanzarile incheiate;
  • Asigurare medicala;
  • Bookster si 7card;
  • Training profesional in call center;
  • Mediu de lucru energizant şi deschis;
  • Sediu central
  • Conditii de lucru foarte bune

Restart Energy One este un furnizor integrat de energie electrica si gaze naturale care este determinat sa faca o schimbare substantiala pe piata din Romania. Ne caracterizeaza perseverenta si determinarea, fiind o companie in plina ascensiune economica.