Consilier service auto daune

Responsabilitati:

-receptionarea si inspectia preliminara a autovehiculelor in service, in vederea identificarii problemelor tehnice reclamate de catre clienti;
- prezentarea serviciilor si facilitatilor de service, in vederea vanzarii produselor de service ale companiei;
- consilierea permanenta a clientilor privind modul de desfasurare a reparatiei si lucrarile care sunt recomandate pentru remedierea defectiunilor autoturismului;
- estimarea costurilor comenzii si transmiterea lor catre clienti;
- programarea autoturismelor in atelier si asigurarea incarcarii optime a acestuia
- intocmirea actelor necesare efectuarii lucrarilor de reparatii si intretinere in service;
- identificarea si lansarea comenzilor de piese necesare service-ului catre furnizori;

Cerinte:

- studii superioare tehnice finalizate;
- permis de conducere categ. B
- limba engleza - minim nivel mediu;
- cunostinte temeinice de operare PC;
- bune abilitati de negociere, comunicare scrisa si verbala;
- dinamism, seriozitate, corectitudine, o bună organizare a activităţilor şi a timpulu

Oferta:

-mediu de lucru placut intr-o echipa tanara;

-formare profesionala continua;
-posibilitatea de a lucra pentru o marca de renume, la standarde de calitate deosebite.

-sistem de salarizare corelat cu performanta.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC AUTO SCHUNN SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC AUTO SCHUNN SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC AUTO SCHUNN SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?