Consilier Tehnic

Salariu net
2500 - 3000 RON

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare

Candidatul ideal

Esti pasionat de domeniul tehnic?
Detii cunostinte si experienta in identificarea pieselor?
Ai experienta in a lucra cu clientii?
Nivelul tau de engleza si operare a pachetului Microsoft Office este mediu spre avansat?
Esti o persoana cu bune abilitati de comunicare si negociere?

Daca raspunsurile la intrebarile de mai sus, sau la majoritatea, sunt pozitive, te va interesa postul de
Consilier Tehnic.

Suntem Dicor Land, distribuitor de utilaje agricole, piese si accesorii. Suntem o familie mare, in care fiecare se implica si in care ne sprijinim reciproc pentru a oferi cele mai bune solutii clientilor nostri.

Descrierea jobului

O familie care este in cautarea unui coleg, in departamentul Tehnic, ce se va ocupa de:

  • mentinerea relatiei cu clientii si informarea acestora cu privire la operatiunile de service desfasurate;
  • verificarea existentei pieselor necesare in stoc pentru revizii, actiuni de garantie, service si emiterea necesarului de piese;
  • mentinerea relatiei cu furnizorii si partenerii companiei privind solutionarea interventiilor pe garantii;
  • promovarea si vanzarea serviciilor, campaniilor si promotiilor departamentului Tehnic;
  • asigurarea facturarii conform devizului operatiunii de service;
  • monitorizarea si recuperarea tuturor sumelor restante provenite din facturile privind actiunile de service.
Vei avea parte de toate resursele necesare desfasurarii activitatii dar si de sprijinul celor din jur.
Crestem impreuna prin oportunitatile de dezvoltare si avansare in cariera. Pentru toate munca depusa, grija pentru clienti si rezultatele obtinute, vei primi un pachet salarial format din parte fixa si un pachet de beneficii ce include:
  • Program de dezvoltare personala si profesional, prin cursuri oferite constant
  • Tichete de masa in valoare de 20 lei/zi lucrata;
  • Prima de vacanta;
  • Prime de Craciun;
  • Prima de Paste;
  • Prima de zi de nastere;
  • Prima la casatorie;
  • Prima la nasterea copiilor.

Compania Dicor Land a luat fiinta in anul 2011 din cererea asociatiilor agricole din zona de est a Romaniei de a avea un reprezentant serios in cautarea si identificarea de utilaje agricole.

Am reusit sa castigam increderea clientilor nostri venind in intampinarea nevoilor lor si gasind intotdeauna solutia potrivita pentru ei.

Am incheiat de-a lungul anilor parteneriate stabile cu furnizori prestigiosi de echipamente agricole, precum Maschio Gaspardo, Mecanica Ceahlau, Steyr, Olimac, Femac, Madara, Irtec, Zanon, Pasto Agriculture, Pom Brodnica.

Am avut o crestere constanta si am reusit sa fim intotdeauna alaturi de clientii nostri prin extrema seriozitate si munca sustinuta.

Compania Dicor Land comercializeaza o gama larga de echipamente si utilaje agricole ce asigura realizarea tuturor procedeelor necesare pentru o exploatare agricola de succes.

Întrebări frecvente

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Dicor Land SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Dicor Land SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Dicor Land SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?

  • Ce salariu oferă Dicor Land SRL la locurile de muncă disponibile prin Angajat.ro?