Consilier Vanzari Husqvarna Concept Store si Bosch

Candidatul ideal

  • studii superioare sau medii;
  • persoană agreabila, comunicativa, organizată, muncitoare, ambitioasa;
  • atent la detalii, punctual, sociabil, adaptabil, capacitate de invatare, rezistent la efort si stres, rezistent la un volum mare de lucru;
  • cunostinte operare pc nivel mediu sau avansat;
  • integritate, seriozitate, dorinta de cunoastere si remarcare, de a face cariera;
  • domiciliul stabil in Piatra Neamt sau imprejurimi;
  • carnet de conducere categoria B;
  • constituie avantaj experiența in domeniul vanzarilor de utilaje pentru intretinerea spatiilor verzi, micilor utilaje agricole si de utilitate casnica, de mica mecanizare in constructii, sculelor si uneltelor cunoasterea programului de contabilitate WIN MENTOR.

Descrierea jobului

  • recomanda produsele in functie de necesitatea clientului si efectueaza vanzarea lor (roboti, tractoare, ridere si masini de tuns gazon, motocoase, motoprasitori, motoferastraie, motosape si motocultoare, pompe de stropit si atomizoare, motopompe, etc. ), piese de schimb, accesorii si consumabile pentru acestea, etc.;
  • emite bonuri si facturi, incaseaza contravaloarea acestora;
  • receptioneaza produsele trimise de furnizori si completeaza notele de intrare-receptie;
  • aranjeaza produsele in raft;
  • primeste cereri de oferte, redacteaza ofertele corespunzator solicitarilor si urmareste parcursul acestora pana la finalizarea vanzarii;
  • primeste comenzile on-line sau telefonice, efectueaza vanzarile si urmareste incasarea contravalorii produselor;
  • participa la programele anuale de training organizate de furnizori si isi imbunatateste continuu performantele in vanzare;
  • participa la targuri si expozitii organizate de firma sau sau de firmele furnizorilor cat si la programele de publicitate ale firmei sau cand este cazul, ale firmelor furnizoare;
  • program de lucru 8 ore/zi;

Beneficii

  • contract de munca pe perioadă nedeterminată;
  • formare continua si perfectionare la locul de munca - training anual de specialitate Husqvarna si celelalte brand-uri comercializate;
  • loc de munca stabil, pe lunga durata intr-o echipa bine organizata, stimulativa, tenace si performanta;
  • mediu de munca curat si bine organizat;
  • pachet salarial atractiv;
  • bonusuri, tichete de masă si prime in funcție de performanță;
  • masina de serviciu pentru deplasari ori de cate ori este cazul in interes de serviciu.

Descrierea companiei

Societatea Nelcar este distribuitor de piese de schimb, consumabile si accesorii pentru utilaje agricole, forestiere si constructii din anul, iar din 2015 de echipamente de protectie si PSI. Ca urmare a dezvoltarii noastre continue si din dorinta de a oferi o gama de produse mai variata clientilor nostri, am devenit distribuitor al produselor firmelor suedeze Husqvarna si germane Bosch. Compania Husqvarna este lider mondial in domeniul utilajelor pentru debitarea primara a lemnului, toaletarea padurilor, infiintarea si intretinerea spatiilor verzi avand ca produse de top cei mai performanti roboti pentru tunderea gazonului. La aceasta gama de produse se adauga utilajele pentru lucrari speciale in constuctii, exceland cu masinile computerizate, varf de lance fiind robotii demolatori telecomandati, pentru care sunt unici producatori in lume.

Sociatatea si-a format dea lungul anilor un renume foarte bun zona noastra precum si in tara datorita calitatii serviciilor de vanzare, service si postvanzare. Datorita faptului ca avem un numar ridicat de clienti din industria forestiera si constructii, aceste produse se adapteaza perfect publicului nostru tinta.

Deschiderea noului Showroom Husqvarna conform schemei de design Husqvarna Concept Store, adaptat nevoilor actuale ale utilizatorilor finali, cu o gama completa de produse si un aspect complet diferit fata de magazinele clasice Husqvarna, fiind doar 2 astfel de magazine la nivel national, ne va aduce un avantaj competitiv pe plan regional si posibilitatea de a avea o satisfactie a clientilor mai mare.

Te asteptam sa fii alaturi de noi in aceasta noua provocare si te asiguram de intregul nostru sprijin pentru a reusi sa crestem impreuna.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC NELCAR IMPEX SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC NELCAR IMPEX SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC NELCAR IMPEX SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?